FB Pixel b // NaN : if a or b is an illegal date // NOTE: The code inside isFinite does an assignment (=). return ( isFinite(a=this.convert(a).valueOf()) && isFinite(b=this.convert(b).valueOf()) ? (a>b)-(a -1){ kural = data[ro]; }else{ msg = "Hesaplama Yapılamıyor!
Hesaplama işleminin doğru bir şekilde yapılabilmesi için lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz ve rapor oranınızı sigorta başlangıç tarihinize dikkat ederek seçiniz."; return; } var tamamlanacakAy = kural[0] * 12 + kural[1]; var tamamlanacakGun = kural[2]; var gecensure = gecenSure(new Date(), sigortaBaslangic); var gecenGun = gecensure[0]; var gecenAy = gecensure[1]; var gecenYil = gecensure[2]; var dogumTarihineGore; var emeklilikTarihi; var dtyil = dogumTarihi.getFullYear(); var dtay = dogumTarihi.getMonth(); var dtgun = dogumTarihi.getDate(); var yil = (new Date()).getFullYear(); var ay = (new Date()).getMonth(); var gun = (new Date()).getDate(); if (primGunSayisi >= tamamlanacakGun){ if (gecenAy >= tamamlanacakAy){ if ((dtay > ay) || (dtay == ay && dtgun > gun)){ //bu sene, önümüzdeki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan " + dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + yil + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; }else{ // gelecek seneki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil+1, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan "+ dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + (yil + 1)+ " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } }else{ // yil ve ay tamamlanmalı var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; if (ay + kalanAy >= 12){ emeklilikTarihi = new Date(yil+kalanAy/12, ay+kalanAy%12, gun); }else{ emeklilikTarihi = new Date(yil, ay + kalanAy, gun); } if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını tamamlamışsınız fakat " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + " ay"; } msg += "lık hizmet süresini henüz tamamlamamışsınız.
Bu süreyi tamamladığınız taktirde doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız." } }else{ // gün tamamlanmalı // ay ve yıla bakılmalı var kalanGun = tamamlanacakGun - primGunSayisi; var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; var ny, na, ng; ny = yil + Math.floor(kalanAy / 12); na = ay + kalanAy % 12; if (na >= 12) { na -= 12; ny += 1; } ng = gun; emeklilikTarihi = new Date(ny, na, ng); if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emekliliği hak etmek için " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + "ay"; } msg += "lık hizmet süresini ve " + kural[2] + " günü tamamlamanız gerekiyor.
Kalan " + kalanGun + " günlük hizmet süresini tamamlamanız durumunda doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } document.getElementById("result").innerHTML = msg; } | Engelli Bilgi
Engelli Haber

2022 Maaşı 2016 Mart Ayı Aylık Tutarı ve Ödeme Günleri

2016 yılının ilk 2022 engelli maaşları mart ayında yatacak. 3 ayda bir ödenen 2022 engelli maaşlarında kısmen de olsa bir artış var. Alınan maaşların miktarında yapılan artışla birlikte 2022 maaşı almak için ön görülen muhtaçlık sınırında da ciddi anlamda artış oldu.

Buna göre:

2016 Mart ayı 2022 maaşı tutarları

65 yaş üstü yaşlılık aylığı= 680,51 TL

( % 40- 69 ) engelli aylığı= 1021,93 TL

( % 70 ve üstü) Bakıma muhtaç engelli aylığı=1532,89 TL

18 yaş altı engelli yakını aylığı= 1021,93 TL

2022 Maaşı Muhtaçlık sınırı

Muhtaçlık sınırında alınan maaşa göre daha ciddi bir artış oldu. 2016 için muhtaçlık sınırı 392 TL dir.

Muhtaç durumdaki, sağlık kurulu rapor oranı %40 ve üzeri olan engelliler ve 65 yaş üstü muhtaç durumdaki Türk vatandaşlarına ödenen 2022 maaşı miktarları netlik kazandı. Bilindiği üzere 2022 maaş miktarları, yönetmelik gereği, memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunan tutarda ödenmekte, kişi başı gelir ise asgari ücrete göre belirlenmektedir.

Buna göre, 2016 Engelli Maaşı Miktarları

Aşağıda verilen rakamlar 2016 yılı sonuna kadar geçerli olan rakamdır.

1- Sakatlık oranı %70 ve üzeri olan bakıma muhtaç engelli aylığı: 1469,65 TL ( Aylık miktar 489,89 TL)

2- Sakatlık oranı %40-69 arası olanlar: 979, 77 TL ( 1 aylık miktar 326, 59 TL)

3- 65 Yaş Aylığı: 652,43 TL ( 1 aylık miktar 217,48 TL)

Özürlü 3 aylık miktarları ve 65 yaş aylığı miktarları yukardaki şekildedir.

2022 Maaşı Ödeme Günleri

• Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her dönemin 5 inci günü.

• Doğum tarihinin son rakamı 1 – 6 olan kişilere her dönemin 6 ıncı günü.

• Doğum tarihinin son rakamı 2 – 7 olan kişilere her dönemin 7 inci günü.

• Doğum tarihinin son rakamı 3 – 8 olan kişilere her dönemin 8 inci günü.

• Doğum tarihinin son rakamı 4 – 9 olan kişilere her dönemin 9 uncu günü.

Ödeme yapılmaktadır. Mart ayının 5’i ve 6’sı hafta sonuna denk geldiği için dün itibariyle ödemeler başlamıştır.

engelliler.gen.tr

 

Serdar Solmaz

2 Yorumlar

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.