FB Pixel b // NaN : if a or b is an illegal date // NOTE: The code inside isFinite does an assignment (=). return ( isFinite(a=this.convert(a).valueOf()) && isFinite(b=this.convert(b).valueOf()) ? (a>b)-(a -1){ kural = data[ro]; }else{ msg = "Hesaplama Yapılamıyor!
Hesaplama işleminin doğru bir şekilde yapılabilmesi için lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz ve rapor oranınızı sigorta başlangıç tarihinize dikkat ederek seçiniz."; return; } var tamamlanacakAy = kural[0] * 12 + kural[1]; var tamamlanacakGun = kural[2]; var gecensure = gecenSure(new Date(), sigortaBaslangic); var gecenGun = gecensure[0]; var gecenAy = gecensure[1]; var gecenYil = gecensure[2]; var dogumTarihineGore; var emeklilikTarihi; var dtyil = dogumTarihi.getFullYear(); var dtay = dogumTarihi.getMonth(); var dtgun = dogumTarihi.getDate(); var yil = (new Date()).getFullYear(); var ay = (new Date()).getMonth(); var gun = (new Date()).getDate(); if (primGunSayisi >= tamamlanacakGun){ if (gecenAy >= tamamlanacakAy){ if ((dtay > ay) || (dtay == ay && dtgun > gun)){ //bu sene, önümüzdeki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan " + dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + yil + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; }else{ // gelecek seneki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil+1, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan "+ dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + (yil + 1)+ " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } }else{ // yil ve ay tamamlanmalı var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; if (ay + kalanAy >= 12){ emeklilikTarihi = new Date(yil+kalanAy/12, ay+kalanAy%12, gun); }else{ emeklilikTarihi = new Date(yil, ay + kalanAy, gun); } if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını tamamlamışsınız fakat " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + " ay"; } msg += "lık hizmet süresini henüz tamamlamamışsınız.
Bu süreyi tamamladığınız taktirde doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız." } }else{ // gün tamamlanmalı // ay ve yıla bakılmalı var kalanGun = tamamlanacakGun - primGunSayisi; var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; var ny, na, ng; ny = yil + Math.floor(kalanAy / 12); na = ay + kalanAy % 12; if (na >= 12) { na -= 12; ny += 1; } ng = gun; emeklilikTarihi = new Date(ny, na, ng); if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emekliliği hak etmek için " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + "ay"; } msg += "lık hizmet süresini ve " + kural[2] + " günü tamamlamanız gerekiyor.
Kalan " + kalanGun + " günlük hizmet süresini tamamlamanız durumunda doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } document.getElementById("result").innerHTML = msg; } Engelli Ataması 2018 Önemli Bilgilendirme | Engelli Bilgi
Engelli Hakları Engelsiz Kariyer

2018 Engelli Ataması Önemli Bilgilendirme

Basbakandan-Aciklama-5000-Atama-engellibilgi

2018 yılında engelli ataması olacak mı sorusu sonunda cevap buldu!

Sayın Başbakan Binali Yıldırım, yaptığı açıklamada devlette engelli ataması politikalarının devam edeceğini belirtti.

Ak Parti’nin iktidarda olduğu 15 yıllık sürede tam 365.000 engelli vatandaşa iş fırsatı verildiğini belirten Binali Yıldırım, 2018 yılında 5.000 kişiye daha EKPSS ile memur olma fırsatı verileceğini belirtti. Bilindiği gibi 2 senede bir yapılan EKPSS sınavının geçerlilik süresi 4 seneye çıkarılarak 2018 yılında engelli ataması yapılmasının da önü açılmış oldu.

Engelli Ataması tam 5.000 Kişi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yaptığı açıklamada, 2018 yılın engelli memur atamasının iki grupta olacağı bilgisi basınla paylaşıldı. 2018’in ilk 6 ayında yani Haziran 2018 sonuna kadar 2.500 kişi, sonraki altı ayında yani 1 Temmuz – 31 Aralık tarihleri arasında 2.500 kişi olmak üzere toplamda 5.000 kişinin atamasının gerçekleşeceği bilgisi iletildi.

Adaylar memur olabilmek için yarışacaklar. Bu sene düzenlenecek olan 2018 EKPSS sınav ve kurasının yanı sıra, sınav geçerlilik süresinin 2 yıldan 4 yıla uzatılmasının ardından, 2016 yılında sınava giren engelli vatandaşlarımızın sınav sonuçları, bu sene yapılacak olan tercihler için de geçerli sayılacak, ekstradan bu sene de sınava girmek zorunda kalmayacaklar. Tabi ki notunu yükseltmek isteyen veya 2022 ye kadar tercih yapabilme hakkına sahip olmak isteyenler için 2018 EKPSS sınavı olmazsa olmazlardan. 2018 sınavından alacağınız yüksek puan size her zaman avantaj sağlayacağından sınava katılmanızı öneririz.

 

2018 yılında yapılacak olan EKPSS sınavının başvuru tarihinin yaklaştığını da ayrıca hatırlatmak isteriz. Bu sene yapılacak olan EKPSS 2018 sınavının programı aşağıdaki gibi olacak;

Başvuru Tarihi : 06 – 21 Şubat 2018 tarihleri arasında

Kura : 08 – 16 Mart 2018 tarihleri arasında

Sınav : 22 Nisan 2018

2018 EKPSS Sınavı ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak ve güncel sınav, kura ve tercih tarihlerini görmek isterseniz aşağıdaki ÖSYM linkine tıklayabilirsiniz.

ÖSYM Linki için tıklayınız

Bu haberlerde ilginizi çekebilir,

Engelli Raporu Alamayanlara % 100 Çözüm

Engelli Emeklilik Dev Rehber

KOSGEB kredisi ile iş kurmak

Engelliler için Banka Kredileri

Serdar Solmaz

2 Yorumlar

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.