FB Pixel b // NaN : if a or b is an illegal date // NOTE: The code inside isFinite does an assignment (=). return ( isFinite(a=this.convert(a).valueOf()) && isFinite(b=this.convert(b).valueOf()) ? (a>b)-(a -1){ kural = data[ro]; }else{ msg = "Hesaplama Yapılamıyor!
Hesaplama işleminin doğru bir şekilde yapılabilmesi için lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz ve rapor oranınızı sigorta başlangıç tarihinize dikkat ederek seçiniz."; return; } var tamamlanacakAy = kural[0] * 12 + kural[1]; var tamamlanacakGun = kural[2]; var gecensure = gecenSure(new Date(), sigortaBaslangic); var gecenGun = gecensure[0]; var gecenAy = gecensure[1]; var gecenYil = gecensure[2]; var dogumTarihineGore; var emeklilikTarihi; var dtyil = dogumTarihi.getFullYear(); var dtay = dogumTarihi.getMonth(); var dtgun = dogumTarihi.getDate(); var yil = (new Date()).getFullYear(); var ay = (new Date()).getMonth(); var gun = (new Date()).getDate(); if (primGunSayisi >= tamamlanacakGun){ if (gecenAy >= tamamlanacakAy){ if ((dtay > ay) || (dtay == ay && dtgun > gun)){ //bu sene, önümüzdeki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan " + dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + yil + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; }else{ // gelecek seneki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil+1, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan "+ dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + (yil + 1)+ " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } }else{ // yil ve ay tamamlanmalı var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; if (ay + kalanAy >= 12){ emeklilikTarihi = new Date(yil+kalanAy/12, ay+kalanAy%12, gun); }else{ emeklilikTarihi = new Date(yil, ay + kalanAy, gun); } if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını tamamlamışsınız fakat " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + " ay"; } msg += "lık hizmet süresini henüz tamamlamamışsınız.
Bu süreyi tamamladığınız taktirde doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız." } }else{ // gün tamamlanmalı // ay ve yıla bakılmalı var kalanGun = tamamlanacakGun - primGunSayisi; var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; var ny, na, ng; ny = yil + Math.floor(kalanAy / 12); na = ay + kalanAy % 12; if (na >= 12) { na -= 12; ny += 1; } ng = gun; emeklilikTarihi = new Date(ny, na, ng); if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emekliliği hak etmek için " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + "ay"; } msg += "lık hizmet süresini ve " + kural[2] + " günü tamamlamanız gerekiyor.
Kalan " + kalanGun + " günlük hizmet süresini tamamlamanız durumunda doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } document.getElementById("result").innerHTML = msg; } EKPSS 2017 2. Atama Sonuçları Açıklandı. | Engelli Bilgi
Engelsiz Kariyer

EKPSS 2017 2. Atama Sonuçları Açıklandı.

ekpss 2018

EKPSS  2017 ( Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) sonucunda yapılan birinci atamanın ardından ikinci atamada yapıldı. Bu haberimizde süreç hakkında bilgi sahibi olacak ve yapmanız gerekenler hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

EKPSS Nedir

Engelli kamu personeli seçme sınavı 2 senede bir yapılan ve devlet kurumlarında olan engelli personel açığını kapatmayı amaçlayan bir sınavdır. Diğer devlet sınavları gibi EKPSS sınavını da ÖSYM yapmaktadır. 2016 yılında yapılan sınav sonucunda adayların aldıkları puanlara ve seçtikleri kadrolara göre yerleştirme yapılmakta ve engelliler devlet kadrolarına yerleştirilmektedir.

2016 EKPSS 2. Atama Sonuçları

2016 yılında yapılan EKPSS sınavı için 2016 yılı içerisinde bir kez atama yapıldı. Daha sonra devlet kurumlarında oluşan engelli personel açığının fazla olması ve engellilerde kadro isteği nedeniyle 2017 yılında tekrar bir yerleştirme planlandı. Beklenen yerleştirme ve atamalar,  2017 Ağustos ayından gerçekleşti. Bu yerleştirmeyle atama bekleyen yüzlerce engelli devlet personeli olma şansınız yakaladı.

2017 EKPSS atama sonuçlarını buradaki linki tıklayarak öğrenebilirsiniz.

EKPSS de atanan engelliler nasıl bir yol izlemeli

Sınav sonuçları sonucu ataması gelen engelliler, öncelikle bir süre beklemeliler, bu süre genel olarak 15-20 gün civarıdır. Atama sonrasında ÖSYM üzerinden ilgili bakanlıklara sonuçlar gönderilir.  Bakanlıkların insan kaynaklarına atamalar gelince, güvenlik soruşturması denilen bir süreç başlar. Bu aşamada memur adayı için kaymakamlıklar, polis karakolları, valilikler, muhtarlar vb kişilerce araştırmalara yapılarak kişinin memur olup olmayacağına dair bir rapor hazırlanır.Eğer kişi para düşkünse, arkadaş çevresi memurluğa uygun değilse, düzgün bir yaşam sürmüyorsa kesinlikle memur olamayacaktır. Memur adayları için başvuru ve güvenlik soruşturması ile beraber memur olma süresi toplam 4 ay kadardır.

EKPSS ile atanan adaylardan hangi belgeler istenir.

EKPSS ile atanan kişilerin, kadroya uygunlukları kontrol edilir. Kişi istenen sertifika ve belgelere sahip mi ? istenen okulu bitirmiş mi?  gibi kriterler göz önüne alınarak adaydan diploma, sertifika, bonservis gibi belgeler talep edilebilir. Bu belgeleri tam olan adaylar için memur olma süreci başarı ile tamamlanmış demektir.

2018 EKPSS yapılacak mı?

2 senede bir yapılan Engelli kamu personel seçme sınavı 2016 yılından sonra 2018 yılında da yapılacak. Bu sınavla beraber engelliler için yeni bir umut kapısı daha açılmış oluyor. 2018 EKPSS ile ilgili süreci takip etmek ve başvuru yapmak için, ÖSYM web sitesini takip etmenizi öneriyoruz.

Engellibilgi.com Ekibi

Serdar Solmaz

Yorum Ekle

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.