FB Pixel b // NaN : if a or b is an illegal date // NOTE: The code inside isFinite does an assignment (=). return ( isFinite(a=this.convert(a).valueOf()) && isFinite(b=this.convert(b).valueOf()) ? (a>b)-(a -1){ kural = data[ro]; }else{ msg = "Hesaplama Yapılamıyor!
Hesaplama işleminin doğru bir şekilde yapılabilmesi için lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz ve rapor oranınızı sigorta başlangıç tarihinize dikkat ederek seçiniz."; return; } var tamamlanacakAy = kural[0] * 12 + kural[1]; var tamamlanacakGun = kural[2]; var gecensure = gecenSure(new Date(), sigortaBaslangic); var gecenGun = gecensure[0]; var gecenAy = gecensure[1]; var gecenYil = gecensure[2]; var dogumTarihineGore; var emeklilikTarihi; var dtyil = dogumTarihi.getFullYear(); var dtay = dogumTarihi.getMonth(); var dtgun = dogumTarihi.getDate(); var yil = (new Date()).getFullYear(); var ay = (new Date()).getMonth(); var gun = (new Date()).getDate(); if (primGunSayisi >= tamamlanacakGun){ if (gecenAy >= tamamlanacakAy){ if ((dtay > ay) || (dtay == ay && dtgun > gun)){ //bu sene, önümüzdeki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan " + dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + yil + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; }else{ // gelecek seneki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil+1, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan "+ dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + (yil + 1)+ " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } }else{ // yil ve ay tamamlanmalı var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; if (ay + kalanAy >= 12){ emeklilikTarihi = new Date(yil+kalanAy/12, ay+kalanAy%12, gun); }else{ emeklilikTarihi = new Date(yil, ay + kalanAy, gun); } if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını tamamlamışsınız fakat " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + " ay"; } msg += "lık hizmet süresini henüz tamamlamamışsınız.
Bu süreyi tamamladığınız taktirde doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız." } }else{ // gün tamamlanmalı // ay ve yıla bakılmalı var kalanGun = tamamlanacakGun - primGunSayisi; var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; var ny, na, ng; ny = yil + Math.floor(kalanAy / 12); na = ay + kalanAy % 12; if (na >= 12) { na -= 12; ny += 1; } ng = gun; emeklilikTarihi = new Date(ny, na, ng); if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emekliliği hak etmek için " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + "ay"; } msg += "lık hizmet süresini ve " + kural[2] + " günü tamamlamanız gerekiyor.
Kalan " + kalanGun + " günlük hizmet süresini tamamlamanız durumunda doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } document.getElementById("result").innerHTML = msg; } EKPSS Yardımcı Kitaplar | Engelli Bilgi
Engelli Hakları

EKPSS Yardımcı Kitaplar

Engelli vatandaşlarımızın, yasal gerekli şartlara uyması şartıyla kamu kurum ve kuruluşlarında işçi ve memur olarak görev alabilmeleri için yürütülen merkezi sınav sistemi EKPSS'nin, engelli bireyler için son derece önemli bir sınav olduğunu söylemek mümkün.

Kendi hayatlarını daha iyi bir şekilde sürdürmek isteyen engelli bireyler için, EKPSS hayati önem taşımaktadır. Peki EKPSS hangi yardımcı kitapla hazırlanmalı? Hangi yardımcı kitaplar kullanılmalı?

Daha önceki EKPSS sınavlarına girmiş olan kişilerin ortak kanısı, KPSS sınavlarına göre EKPSS sınavlarının biraz daha kolay olduğu yönündedir. Fakat Engellibilgi sitesi olarak, biz bu sınavların KPSS'den kolay olmadığını, ancak sınav sorularının biraz daha az olması nedeniyle böyle bir görüş ortaya çıktığını düşünüyoruz.

Engelliler için Halk eğitim merkezleri

Türkiye genelinde neredeyse her ilçede bulunan Halk Eğitim Merkezleri, EKPSS sınavları öncesinde, ücretsiz kurslar açarak eğitimler vermektedir. EKPSS hazırlık kitapları hakkında tavsiyelerde bulunmadan önce, Halk Eğitim Merkezleri'nin verdiği bu hizmetler hakkında bilgi sahibi olmak, yararlı olacaktır. Bağlı bulunduğunuz ilçenin eğitim merkezinden, konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Her ilçede olmasa da, talebin yoğun olduğu bölgelerde bu tür kursların varlığı bilinmektedir.

Engelliler için Videolu dersler

Matematik konusunda tavsiye edilen Şenol Hoca sitesindeki videoların, oldukça başarılı bir EKPSS eğitim aracı olduğu bilinmektedir. Bunun dışında unibilgi sitesinden de, birçok dersin eğitim videosunu bulabilirsiniz. Youtube gibi video sitelerinde yer alan dersler, EKPSS hazırlık konusunda sizlere önemli ölçüde yardımcı olacaktır.

EKPSS hangi yardımcı kitapla hazırlanmalı

– Murat yayınları EKPSS Ortaöğretim ve Ön lisans modüler seti, EKPSS sınavı hazırlığı konusunda, size yardımcı olacak önemli bir kaynak olacaktır. Kitabın internet üzerindeki satış fiyatı, 50 TL'dir.

– Filozof Yayıncılık imzasıyla raflardaki yerini alan EKPSS Lise ve Önlisans Konu Kitabı, geçmiş yıllar göz önüne alınarak hazırlanmış en iyi kaynaklar arasında yer alıyor. İnternette satış fiyatı yaklaşık olarak; 25 TL civarındadır.

– 2016 EKPSS Lise ve önlisans çözümlü deneme sınav kitapçığı ile, sınavlara daha etkin bir şekilde hazırlanabilirsiniz. Kitabın internet sitelerindeki satış fiyatı ortalama olarak; 9 TL'dir.

– Konu anlatımlı Murat yayınları soru bankası ve deneme kitapları da, EKPSS sınavlarına hazırlık için, önemli bir kaynak olacaktır.

– Bunların dışında, PEGEM yayınlarının Çözümlü Deneme Seti, son derece değerli kaynaklar arasında yer almaktadır.

Bu yardımcı kitapların yanı sıra, daha önceden EKPSS sınavına girmiş insanların ortak kanısı, EKPSS hazırlık kitaplarının daha basit olduğu, çalışmaların direkt olarak KPSS hazırlık kitaplarından yapılması gerektiği yönündedir.

Serdar Solmaz

Yorum Ekle

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.