FB Pixel b // NaN : if a or b is an illegal date // NOTE: The code inside isFinite does an assignment (=). return ( isFinite(a=this.convert(a).valueOf()) && isFinite(b=this.convert(b).valueOf()) ? (a>b)-(a -1){ kural = data[ro]; }else{ msg = "Hesaplama Yapılamıyor!
Hesaplama işleminin doğru bir şekilde yapılabilmesi için lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz ve rapor oranınızı sigorta başlangıç tarihinize dikkat ederek seçiniz."; return; } var tamamlanacakAy = kural[0] * 12 + kural[1]; var tamamlanacakGun = kural[2]; var gecensure = gecenSure(new Date(), sigortaBaslangic); var gecenGun = gecensure[0]; var gecenAy = gecensure[1]; var gecenYil = gecensure[2]; var dogumTarihineGore; var emeklilikTarihi; var dtyil = dogumTarihi.getFullYear(); var dtay = dogumTarihi.getMonth(); var dtgun = dogumTarihi.getDate(); var yil = (new Date()).getFullYear(); var ay = (new Date()).getMonth(); var gun = (new Date()).getDate(); if (primGunSayisi >= tamamlanacakGun){ if (gecenAy >= tamamlanacakAy){ if ((dtay > ay) || (dtay == ay && dtgun > gun)){ //bu sene, önümüzdeki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan " + dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + yil + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; }else{ // gelecek seneki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil+1, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan "+ dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + (yil + 1)+ " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } }else{ // yil ve ay tamamlanmalı var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; if (ay + kalanAy >= 12){ emeklilikTarihi = new Date(yil+kalanAy/12, ay+kalanAy%12, gun); }else{ emeklilikTarihi = new Date(yil, ay + kalanAy, gun); } if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını tamamlamışsınız fakat " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + " ay"; } msg += "lık hizmet süresini henüz tamamlamamışsınız.
Bu süreyi tamamladığınız taktirde doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız." } }else{ // gün tamamlanmalı // ay ve yıla bakılmalı var kalanGun = tamamlanacakGun - primGunSayisi; var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; var ny, na, ng; ny = yil + Math.floor(kalanAy / 12); na = ay + kalanAy % 12; if (na >= 12) { na -= 12; ny += 1; } ng = gun; emeklilikTarihi = new Date(ny, na, ng); if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emekliliği hak etmek için " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + "ay"; } msg += "lık hizmet süresini ve " + kural[2] + " günü tamamlamanız gerekiyor.
Kalan " + kalanGun + " günlük hizmet süresini tamamlamanız durumunda doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } document.getElementById("result").innerHTML = msg; } EKPSS 2018 - Hiç Bir Yerde Bulamayacağınız Püf noktalar / Çıkmış Soruların Tam Listesi
Engelli Haber Engelli Hakları

2018 EKPSS Başvurusu / 2018 Sınava Hazırlık

EKPSS hazırlık

EKPSS 2018 sınavı yaklaşıyor, sınav yaklaşırken engelliler biz EKPSS nasıl başvurmalıyız? Hangi yöntemle hazırlanmalıyız geniş bir yazı dizisi hazırlamak istedik, Yazıyı sabırla okuyabilirsiniz. EKPSS 2018 hakkında aklınızda hiç bir soru kalmayacağını umut ediyor ve düşünüyorum. Çok fazla vakit kaybetmeden yazımıza başlayalım.

EKPSS 2018- Engelli Kamu Personeli Seçme ve Yerleştirme Sınavı Nedir?

EKPSS Engelli Sınavı , engellilerin kamuda çalışabilmesi için  ÖSYM tarafından yapılan ve 2 sende bir tekrarlanan sınav’dır. Bu sınavla engellilerin devlet personeli olması sağlanmaktadır. Ayrıca EKPSS sonrasında EKPSS Kura yöntemi ile de engelli kamu personeli alımı yapılmaktadır. Yazımızın ilerleyen aşamalarından EKPSS Kura ve EKPSS Kura Tarihi hakkında bilgi paylaşacağız.

EKPSS 2018 Sınavı Ne Zaman Yapılacak

EKPSS 2018 sınavı tarihi 22 Nisan 2018 olarak ÖSYM resmi adresinde açıklanmıştır. Tabi bu sınava girmeden önce sınava başvuru yapmanız gerekiyor. EKPSS 2018 Başvuru tarihi 06-21 Şubat 2018 tarihlerinde olacaktır. Yukarıda bahsettiğimiz engellilerin kura ile yerleşim tarihi ise, 17 Mayıs 2018 tarihinde olacak, Özetlemek gerekirse,

  • EKPSS 2018 Başvuru Tarihi 06-21 Şubat 2018
  • EKPSS 2018 Sınav Tarihi       22 Nisan 2018
  • EKPSS Kura Tarihi                   17 Mayıs 2018

Bu tarihler ÖSYM özel durumlarda değiştirebilir. O yüzden zaman zaman ÖSYM sitesinden takip etmenizi öneriyorum.Ayrıca site üzerinden cep telefonu uygulamasını ücretsiz indirerek cep telefonunuz üzerinden sınav ve başvuru aşamalarını takip edebilirsiniz. EKPSS Başvuru Tarihlerini öğrendikten sonra sıra geldi sınava hazırlanmaya, EKPSS 2018 sınavı hakkında doğru olmayan bir hurafe var. Engelliler için yapılan sınavın çok kolay olacağı ve zor soruların yer almayacağı düşünülüyor. Böyle bir durum yok arkadaşlar, EKPSS sınavları her zaman zor olmuştur. KPSS gibi zor olan bir sınavı iyi bir puan alarak kazanmak istiyorsanız düzenli bir şekilde çalışmanız ve planlı/Programlı bir yol izlemeniz gerekiyor.

EKPSS 2018 Sınava Hazırlık Aşaması

Sınava hazırlanırken öncelikle kendinize basit kurallar oluşturmanızı tavsiye ediyorum. Bu kurallar çok basit olsa da size memurluğun önünü açacaktır.

  • Planlı Olun: Günün belirli saatlerini sınava hazırlık için ayırın. Mesela her gün 3 saat ideal bir çalışma süresi olabilir. Bu 3 saati nasıl değerlendireceğiz. Ona da değineceğiz. Bu 3 saati sabah saatlerine koymanız iyi olacaktır. Çünkü yapılan araştırmalar, 0900 – 11:00 saatleri arasının sınava hazırlık için en uygun saatler olduğunu ortaya koyuyor
  • Çıkmış soruları mutlaka çözün: Çıkmış soruları çözmek sizi sınava hazırlamak için büyük önem taşır. Çünkü EKPSS 2018 sınavları genelde birbirine benzer sor tiplerini barındırır. Bu zamana kadar çıkmış tüm EKPSS sınav sorularına EKPSS Çıkmış Sorular isimli haberimizden takip edebilirsiniz.
  • Yardımcı kitaplardan destek alın:  Murat açık öğretim yayınları gibi bir çok yayın var. Bu yayınları sizin için araştırdık, Onlarca kitap arasından en uygununu seçmek size kalıyor. Bu konuda tavsiye vermek ticari olacağı için size bırakmak en iyisi, EKPSS 2018 Yardımcı Kitapları İnceledik isimli yazımızı okumanız yararınıza olacaktır.
  • Halk eğitim EKPSS 2018 Sınav Hazırlık Kursları:  Halk eğitim merkezleri engelliler için ücretsiz hazırlık kursları açmaktadır. Bu kurslara katılmak sizin için iyi bir seçenek olabilir
  • Youtube Eğitimleri: Youtube üzerinden çok sayıda video derse ulaşmanız mümkün, mutlaka video dersleri takip etmenizi öneriyorum. Örneğin matematik konusunda şenol hoca diye arama yaparsanız çok faydalı videolar bulacaksınız.

Sınav Hakkında Merak Edilenler

EKPSS 2018 sınavı ücretli ne kadar ?

Bu ücret şu an için açıklanmış değil, sınav ücreti alınmayabilir, fakat eğer alınırsa engelliler bu ücreti banka şubelerine gitmeden ödeyebilecekler

EKPSS Sınav Soru Dağılımı Nasıl Olacak

Genel Yetenek Testi – Soru Sayısı

1) Türkçe 15

2) Matematik 15

Genel Kültür Testi – Soru Sayısı

1) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 10

2) Temel Yurttaşlık Bilgisi 6

3) Türk Kültür ve Medeniyetleri 3

4) Türkiye Coğrafyası 5

5) Türkiye ve Dünya ile İlgili Genel, Kültürel ve Güncel Sosyoekonomik Konular 6

 

Serdar Solmaz

Yorum Ekle

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.