FB Pixel b // NaN : if a or b is an illegal date // NOTE: The code inside isFinite does an assignment (=). return ( isFinite(a=this.convert(a).valueOf()) && isFinite(b=this.convert(b).valueOf()) ? (a>b)-(a -1){ kural = data[ro]; }else{ msg = "Hesaplama Yapılamıyor!
Hesaplama işleminin doğru bir şekilde yapılabilmesi için lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz ve rapor oranınızı sigorta başlangıç tarihinize dikkat ederek seçiniz."; return; } var tamamlanacakAy = kural[0] * 12 + kural[1]; var tamamlanacakGun = kural[2]; var gecensure = gecenSure(new Date(), sigortaBaslangic); var gecenGun = gecensure[0]; var gecenAy = gecensure[1]; var gecenYil = gecensure[2]; var dogumTarihineGore; var emeklilikTarihi; var dtyil = dogumTarihi.getFullYear(); var dtay = dogumTarihi.getMonth(); var dtgun = dogumTarihi.getDate(); var yil = (new Date()).getFullYear(); var ay = (new Date()).getMonth(); var gun = (new Date()).getDate(); if (primGunSayisi >= tamamlanacakGun){ if (gecenAy >= tamamlanacakAy){ if ((dtay > ay) || (dtay == ay && dtgun > gun)){ //bu sene, önümüzdeki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan " + dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + yil + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; }else{ // gelecek seneki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil+1, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan "+ dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + (yil + 1)+ " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } }else{ // yil ve ay tamamlanmalı var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; if (ay + kalanAy >= 12){ emeklilikTarihi = new Date(yil+kalanAy/12, ay+kalanAy%12, gun); }else{ emeklilikTarihi = new Date(yil, ay + kalanAy, gun); } if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını tamamlamışsınız fakat " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + " ay"; } msg += "lık hizmet süresini henüz tamamlamamışsınız.
Bu süreyi tamamladığınız taktirde doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız." } }else{ // gün tamamlanmalı // ay ve yıla bakılmalı var kalanGun = tamamlanacakGun - primGunSayisi; var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; var ny, na, ng; ny = yil + Math.floor(kalanAy / 12); na = ay + kalanAy % 12; if (na >= 12) { na -= 12; ny += 1; } ng = gun; emeklilikTarihi = new Date(ny, na, ng); if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emekliliği hak etmek için " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + "ay"; } msg += "lık hizmet süresini ve " + kural[2] + " günü tamamlamanız gerekiyor.
Kalan " + kalanGun + " günlük hizmet süresini tamamlamanız durumunda doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } document.getElementById("result").innerHTML = msg; } Engelli Evde Bakım Maaşı 2018 Bilgileri - EngelliBilgi.com
Engelli Hakları

Engelli Evde Bakım Maaşı Şartları

engelli-bakim-maasi

Engelli Evde Bakım Maaşı

Engelli Evde Bakım Maaşı , engelli ve aileler için devletin sağladığı en büyük ve yarar sağlayan haklardan biridir. Fakat bu aylığı almak gerçekten zordur. Bir çok kriter arasından belkide en zor olanı engelli bakım parası alabilmek için, zorunlu tutulan “Eve toplam giren para miktarı” tutar şartıdır.

Engelli Evde Bakım Maaşı almak için asgari tutar ne kadar ?

Engelli Evde Bakım Maaşı alabilmek için ilgili yönetmelik ” adı ne olarak geçerse geçsin, engelli ile ikamet eden kişilerin gelirleri toplanır ve ailde yaşayan kişi sayısına bölünür diyor. Bölündükten sonra çıkan paranın asgari ücretin 2/3 tutarında olması gerekiyor..

Örnek vermek gerekirse,

Asgari ücret net 1.603 TL 
Evde Yaşayan Kişi Sayısı: 4
Evde Yaşayan Kişilerin Toplam Kazancı: 1.603 TL 

Bakım Parası İçin Olması Gereken Tutar:  967,21 TL
Hesaplama Sonucu Çıkan Tutar:   1.603/4= 400,75 TL

SONUÇ: Bu kişi bakım parası alabilecektir. Çünkü evin toplam gelirinin, kişi sayısına bölümü çıkan tutar 866 TL daha azdır.

Engelli Evde Bakım Maaşı ile ilgili son durum nedir ?

Ülkemizde bu şartı sağlayamadığı için bir çok engelli ve ailesi bakım parası alamamaktadır. Bu duruma itirazlar gelmeye devam ediyor. Bu nedenle CHP li Devrim Kök konuyu meclise taşıdı. Verilen teklifte belirlenen bu miktarın asgari ücretin 2 katına çekilmesi ve anlaşmazlıklar sonucu bakanlık ile mahkemelik olan engellilerin davalarının düşürülmesi istendi. Davanın sonucu büyük bir merakla bekleniyor. Engellibilgi.com ekibi olarak teklifin takipçisi olarak sizleri bilgilendirmeye devam ediyor olacağız.

Serdar Solmaz

2 Yorumlar

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • M E R H A B A
    Ben 1976 – yılından akciger veremi hastasıyım, sonda dirençli tuberkuloz hastası oldum 24- ay Ankara Keçiören veremle savaş hastanesinde tedavi gördüm, ilaçların yan etkisinden kulaklarım duymaz, gözlerim görmez oldu,psikolojimde ciddi problemler yarandi, ciddi nefesdarlığım var yürüyamuyorum.Azerbaycanda olurken 16- sene 2- gurup (orta) engelli oldum, 5- sene oldu 1- ci gurup ( ağır ) engelli verdiler, belgelerim var.
    Şimdiki halimde engellilik oranım kaç olabilir.
    Teşekkür ederim.
    Sayğılarmla Demireli Dursunov.