Engelli evlilikleri ve engelli arkadaşlık siteleri

12
42

İnsanın doğuştan veya sonradan oluşan engeli, hayatını her ne kadar olumsuz etkilese de, evlenip mutlu olmasına asla engel değildir. Çevremize baktığımızda, iki engelli bireyin evliliklerinin yanı sıra, taraflardan sadece birisinin engelli olduğu evlilikleri görmemizde mümkündür.

Nihayetinde evlilik kurumu, iki insanın birbirlerini sevmesi ve saygı duyması neticesinde, hayatlarının geri kalanını birbirleri ile paylaşma düşüncesiyle ortaya çıkan önemli bir kurumdur. Bu yazımızın devamında sizlere, Engelli evlilikleri ve engelli arkadaşlık siteleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Engelli evlilikleri, iki tarafın mutlu olması açısından daha uygun olsa da, bir tarafın engelinin bulunmadığı evlilikler de, gerçek sevgi ve saygıya dayalı ise mutlulukla sonuçlanabilir. Ancak evlilik öncesi taraflar birbirlerine kendilerini iyi ifade edebilmeli, doğru bir şekilde anlatabilmelidir.

Engelli evlilikleri, genel yapı itibariyle zor bir evlilik olsa da, normal evliliklere nazaran daha sağlıklı bir şekilde işlemektedir. Çünkü bu evliliklerde her şeyden önce, engelli bireylerin birbirlerine karşı üstlendikleri temel yardımlaşma ve destek olma duyguları çok daha yüksek olmaktadır. Aşağıda engelli arkadaşlık siteleri hakkında bilgiler yer almaktadır.

Engelsizevlilik – Engelli arkadaşlık siteleri

Engelsizevlilik.com bir nasipse.com projesidir. Engellilere özel arkadaşlık ve evlilik sitesi olan Engelsiz evlilik arkadaşlık ve evlilik sitesinde, seviyeli bir ortamın sağlanması öncelik edinilmiştir.

Adı geçen engelli arkadaşlık sitesinde, gold üyelik adı ile üyelikler satılmaktadır. Bazı kullanım alanları, kısıtlı da olsa ücretsizdir. Ancak özellikle seviyesiz insanların girişini engellemek açısından, gold üyelerin ücret ödemesi gibi bir durum söz konusudur. Aylık, 3 aylık ve 6 aylık gold üyeliklerin yanı sıra, yıllık gold üyeliklerde satılmaktadır. Bayan üyelere birçok kullanım, ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Kendiniz belirleyeceğiniz bir rumuz ile siteye kayıt olurken; engel durumunuzu da belirtmeniz gerekir. Ancak siteye, engelsiz bireylerde üye olabilir. Çoğunluğunu engelli üyelerin oluşturduğu arkadaşlık sitesine üyelikler ücretsiz olsa da, kullanım alanları ücretlidir.

Engelsizsevgi.com Engelli arkadaşlık siteleri

Engelsiz sevgi engelli arkadaşlık sitesi, engelli bireylerin birebir konuşarak anlaşmalarını sağlamak ve hem arkadaşlık konusunda, hemde evlilik konusunda yardımcı olmak adına kuruşmuş bir internet sitesidir. Yine diğer arkadaşlık sitelerinde olduğu gibi, Engelsiz sevgi sitesinde de, erkek üyeler için gold üyelik satışı bulunmaktadır. Siteye üye olarak, aradığınız kriterlere uygun engelli arkadaşlara ulaşabilirsiniz.

Engellilerevleniyor.com

Engelliler evleniyor isimli engelli arkadaşlık sitesi, farklı bedensel engele sahip arkadaşlara ulaşmanın en kolay yöntemlerinden birisidir. Gold üyeliklerin ücret karşılığı verildiği sitede, daha seviyeli bir arkadaşlık ve evlilik sitesi hedeflenmektedir.

Yukarıda, birkaç engelli arkadaşlık siteleri hakkında bilgiler verilmiştir. Bu sitelerin genel özelliklerini sıralayacak olursak;

– Üyelerin birbirine özel mesaj gönderme imkanı sunulmaktadır.

– Üyeler birbirine, çiçek, içecek, kalp ve birçok farklı sanal hediye gönderebilir.

– Üyeler, ilgilendikleri diğer üyelere göz kırparak, kendisi ile ilgilendiğini belli edebilirler.

– Üyeler engel gruplarına ve bulundukları il ve ilçeye göre arama yapabilirler.

12 yorum

 1. Selam ben ümit 30 yaşındayım çalışıyorum ayağımda hafif bir sekme var boşandım üç aylık bir evliliğim oldu anlaşamadık iki sene oldu eğer 0541 616 31 75 İstanbul’da yaşıyorum evlenmek istiyorum ciddiyim

 2. Merhaba bursa Karacabey den Erol ben 46 yaşında emekli çalışalım bir evlilik yaptım bosandim 19 yaşında bir ölüm var annesiyle yasiyor vilayeti de annesinde 175 boy 90 kg kural yeşil gözlüyum % 40 psikolojik yönden raporum var fakat gayet iyi yim islami değerlere önem veren özü sözü bir hayat arkadaşı arıyorum nom 543 537 18 31 facebook Erol Turkan

  • Merhaba Erol Bey,

   Yazımızdaki sitelerde profil oluşturabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi paylaştığınızdan belki de aradığınız kişi size buradan ulaşır.

   Mutluluklar dileriz 🙂

 3. Merhaba.fiziki engeli olan çocuk sorunu olmayan 45 yaşında sandalye kullanan bir bayanım.45 55 yaş arası fiziksel engeli olan bir beyle evlenmek isterim…

  • Merhabalar,

   Dilerseniz yazımızda bahsettiğimiz sitelere profil oluşturabilirsiniz.
   Belki de bu yorumunuzu okuyan biri sizinle iletişime geçebilir 🙂

   Hayırlısını dileriz 🙂

Sen de Bir Yorum Yazabilirsin

Yorum Bırak
Lütfen adınızı giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.