FB Pixel b // NaN : if a or b is an illegal date // NOTE: The code inside isFinite does an assignment (=). return ( isFinite(a=this.convert(a).valueOf()) && isFinite(b=this.convert(b).valueOf()) ? (a>b)-(a -1){ kural = data[ro]; }else{ msg = "Hesaplama Yapılamıyor!
Hesaplama işleminin doğru bir şekilde yapılabilmesi için lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz ve rapor oranınızı sigorta başlangıç tarihinize dikkat ederek seçiniz."; return; } var tamamlanacakAy = kural[0] * 12 + kural[1]; var tamamlanacakGun = kural[2]; var gecensure = gecenSure(new Date(), sigortaBaslangic); var gecenGun = gecensure[0]; var gecenAy = gecensure[1]; var gecenYil = gecensure[2]; var dogumTarihineGore; var emeklilikTarihi; var dtyil = dogumTarihi.getFullYear(); var dtay = dogumTarihi.getMonth(); var dtgun = dogumTarihi.getDate(); var yil = (new Date()).getFullYear(); var ay = (new Date()).getMonth(); var gun = (new Date()).getDate(); if (primGunSayisi >= tamamlanacakGun){ if (gecenAy >= tamamlanacakAy){ if ((dtay > ay) || (dtay == ay && dtgun > gun)){ //bu sene, önümüzdeki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan " + dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + yil + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; }else{ // gelecek seneki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil+1, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan "+ dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + (yil + 1)+ " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } }else{ // yil ve ay tamamlanmalı var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; if (ay + kalanAy >= 12){ emeklilikTarihi = new Date(yil+kalanAy/12, ay+kalanAy%12, gun); }else{ emeklilikTarihi = new Date(yil, ay + kalanAy, gun); } if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını tamamlamışsınız fakat " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + " ay"; } msg += "lık hizmet süresini henüz tamamlamamışsınız.
Bu süreyi tamamladığınız taktirde doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız." } }else{ // gün tamamlanmalı // ay ve yıla bakılmalı var kalanGun = tamamlanacakGun - primGunSayisi; var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; var ny, na, ng; ny = yil + Math.floor(kalanAy / 12); na = ay + kalanAy % 12; if (na >= 12) { na -= 12; ny += 1; } ng = gun; emeklilikTarihi = new Date(ny, na, ng); if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emekliliği hak etmek için " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + "ay"; } msg += "lık hizmet süresini ve " + kural[2] + " günü tamamlamanız gerekiyor.
Kalan " + kalanGun + " günlük hizmet süresini tamamlamanız durumunda doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } document.getElementById("result").innerHTML = msg; } Engelli İnternet İndirimleri 2017 | Engelli Bilgi
Engelli Hakları

Engelli İnternet İndirimleri 2017

engelli-internet-indirimleri

Engelli İnternet İndirimi Yapan Firmalar

Engelliler için hayatın daha kolay olmasını sağlayan çeşitli kampanyalar yapılmaktadır. Bunlar arasında internet kampanyaları da oldukça popüler olmuştur.

Birçok telekominikasyon firmasının düzenlendiği indirimli internet seçenekleri ile engelli internet tarifeleri adı altında seçenekler düzenlenmektedir. Günümüzde internet kullanımı sayesinde birçok insan evden çalışma imkanına sahiptir ve buna engelliler de dahildir. Bu nedenle internet erişiminde cazip kampanyaların olması faydalıdır.

Devletin destekleri ile telekominikasyon konusunda çalışmaların yapılması, özel internet servis sağlayıcı firmaları da harekete geçirmiştir.

Türk Telekom Kampanyaları

Türk Telekom başta olmak üzere engellilere özel indirimli internet tarifesi sunmayan ISS yoktur. Cazip fiyatlar ve yüksek hızlı internet seçenekleri ile yararlanabileceğiniz kampanyalar için engelli olmanız ya da engelli bir yakınınız olması yeterlidir.

İnternet paketleri, telefon tarifeleri ve cep telefonu kampanyaları için internete özel seçeneklerle yararlanabileceğiniz Türknet, Superonline, Doping, Dsmart, Turkcell, Vodafone gibi markalar, internet hizmetlerinden yararlanabileceğiniz seçeneklerle doludur.

Dijitürk ve DSmart

İnternet dışında televizyon için dijital paketlerinizin de söz konusu olduğu günümüzde, özellikle Dijitürk platformundan yararlanabileceğiniz seçenekler söz konusudur.

Engelli, şehir ve gazi yakınları için yapılan özel paketler kapsamında siz de en uygun seçeneklerle yararlanabileceğiniz engelsiz internet paketleri ile interaktif bir yaşama ilk adımlarınızı atabilirsiniz.

Ev Telefonu Kampanyaları

Engelliler için ev telefonu tarifeleri de söz konusudur ve istediğiniz zaman ev telefonlarından ekonomik olarak yararlanabileceğiniz kampanya seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Çoğu zaman internet, ev telefonu ve televizyon tarifelerinin bir arada olduğu seçeneklerin sunulduğu bu kampanyalarda, dilediğiniz zaman yararlanabileceğiniz indirimler sayesinde engelli raporunuzu göndererek yararlanabilirsiniz.

Hizmetlerden yararlanmak için en az yüzde 40 engelli raporunuzun olması gerekmektedir. Yüzde 40 altındaki engeller için bu hizmetlerden yararlanılması mümkün olmamaktadır.

Serdar Solmaz

1 Yorum

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Slm size sormak istediğim bazı konular var yardımcı olursaniz sevinirim.Ablamin %72 ağır engeli raporu var su anda benimle kalıyor eşim bakıyor aylık 940 lira maaş alıyor bakım parasi ablam için engeli maaşı baş vurusunda bulunacağız benim aylık gelirim 2200 tl gözüküyor anlama engeli maaşı baglanirmi evde toplam 4 kişi yaşıyoruz.Biligilendirirseniz sevinirim teşekkürler