FB Pixel b // NaN : if a or b is an illegal date // NOTE: The code inside isFinite does an assignment (=). return ( isFinite(a=this.convert(a).valueOf()) && isFinite(b=this.convert(b).valueOf()) ? (a>b)-(a -1){ kural = data[ro]; }else{ msg = "Hesaplama Yapılamıyor!
Hesaplama işleminin doğru bir şekilde yapılabilmesi için lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz ve rapor oranınızı sigorta başlangıç tarihinize dikkat ederek seçiniz."; return; } var tamamlanacakAy = kural[0] * 12 + kural[1]; var tamamlanacakGun = kural[2]; var gecensure = gecenSure(new Date(), sigortaBaslangic); var gecenGun = gecensure[0]; var gecenAy = gecensure[1]; var gecenYil = gecensure[2]; var dogumTarihineGore; var emeklilikTarihi; var dtyil = dogumTarihi.getFullYear(); var dtay = dogumTarihi.getMonth(); var dtgun = dogumTarihi.getDate(); var yil = (new Date()).getFullYear(); var ay = (new Date()).getMonth(); var gun = (new Date()).getDate(); if (primGunSayisi >= tamamlanacakGun){ if (gecenAy >= tamamlanacakAy){ if ((dtay > ay) || (dtay == ay && dtgun > gun)){ //bu sene, önümüzdeki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan " + dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + yil + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; }else{ // gelecek seneki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil+1, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan "+ dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + (yil + 1)+ " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } }else{ // yil ve ay tamamlanmalı var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; if (ay + kalanAy >= 12){ emeklilikTarihi = new Date(yil+kalanAy/12, ay+kalanAy%12, gun); }else{ emeklilikTarihi = new Date(yil, ay + kalanAy, gun); } if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını tamamlamışsınız fakat " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + " ay"; } msg += "lık hizmet süresini henüz tamamlamamışsınız.
Bu süreyi tamamladığınız taktirde doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız." } }else{ // gün tamamlanmalı // ay ve yıla bakılmalı var kalanGun = tamamlanacakGun - primGunSayisi; var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; var ny, na, ng; ny = yil + Math.floor(kalanAy / 12); na = ay + kalanAy % 12; if (na >= 12) { na -= 12; ny += 1; } ng = gun; emeklilikTarihi = new Date(ny, na, ng); if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emekliliği hak etmek için " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + "ay"; } msg += "lık hizmet süresini ve " + kural[2] + " günü tamamlamanız gerekiyor.
Kalan " + kalanGun + " günlük hizmet süresini tamamlamanız durumunda doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } document.getElementById("result").innerHTML = msg; } Engelli Rehberi 2016 Satışa Çıktı .. | Engelli Bilgi
Engelli Haber

Engelli Rehberi 2016 Satışa Çıktı ..

Engelli Rehberi 2016 Yayında ..

Kitap sürekli güncellenmektedir. Güncel hali satın alan kişilerle periyodik olarak paylaşılır.

Kitabı alan herkes kitabın en sonunda yer alan mail adresine 3 adete soru sorma hakkına sahip olur. Site editörleri konuyu inceleyerek dönüş yapmaktadır.

Yaşama Dair Sözümüz Var

SATIN ALMAK İÇİN  19,99 TL

Lütfen Ödeme sonrası kitap gönderimi için engellibilgi@gmail.com adresine mail gönderin

……………………..

Değerli Ziyaretçilerimiz, Dostlarımız

Engelli ve aileleri için en büyük sorunlardan biri merak ettikleri yada öğrenmek zorunda oldukları sorulara cevap bulamamak, Her gün sitemize yüzlerce soru geliyor bunların % 50 si mail üzeriden, % 50 side yorumlar üzerinden geliyor. Mümkün olduğunca tüm sorularınıza cevap vermeye çalışıyoruz.

Fakat tüm sorulara cevap vermekte zorlanıyoruz. Bu nedenle 1  sene kadar önce engelliler için bir rehber kitap yazma fikri ortaya çıktı, Bu kitap sayesinden herkesin merak ettiği soruların cevaplarını ve engellilere gerekli olan tüm bilgileri bir araya getirmeyi hedefledik

Peki bu Kitap için hangi aşamalardan geçildi.

 • Binlerce soru incelendi. Ayrıştırma yapıldı.

En çok soru gelen konuları belirleyerek bu sorular üzerine yoğunlaştık, Engelli Raporu ile ilgili sorular, İşe girme ile ilgili sorular, Engelli hakları hakkındaki sorular vs

 •  Sorular için güncel araştırmalar yapıldı.
 • Engellilerin ihtiyacı olan temel bilgiler nelerdir araştırıldı.

Kime engelli denir, Ben engelli sayılır mıyım ? Engelli raporu almak için ne yapmalıyım ? Engelli raporuna başvuru nasıl olur ? Nelere dikkat etmek gerekir ? Raporu aldım. şimdi ne hakkım var vb

 • Bu araştırma safhası sonunda yazım işlemine başlandı. 3 ay süren yazım işlemi sonunda engelli rehberini tanımladık,

Ve gururla ilan ediyoruz. Yaşama Dair Sözümüz var / Engelli Rehberi 2016 1 Temmuz 2016’da piyasaya çıkıyor. Satış fiyatı net olmamakla beraber mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmak için fiyatı minimum seviyede tutmak istiyoruz. Bize destek veren ve bu değerli kitabı yayın hayatına sokmamıza yardımcı olan herkese teşekkür ederiz.

Serdar

Engellibilgi Editörü

Serdar Solmaz

4 Yorumlar

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Selam ben01.10 1975doğumluyum
  Sgkya ilk girişim 1991 ama ilk pirim ödeme
  01.02.1997
  21.06.2016 da fizikten ℅13
  Norolojiden ℅20
  Gözden ℅10
  Hepatit b den℅15. Sürekli raporu aldım vergi indirimi için müracat ettim olumlu sonuç çıkarsa emekli olma durumu olurmu?

 • Selam ben01.10 1975doğumluyum
  Sgkya ilk girişim 1991 ama ilk pirim ödeme
  01.02.1997
  21.06.2016 da fizikten ℅13
  Norolojiden ℅20
  Gözden ℅10
  Hepatit b den℅15.
  Toplam özürlü oranı ℅47 Sürekli raporu aldım vergi indirimi için müracat ettim olumlu sonuç çıkarsa emekli olma durumu olurmu?