FB Pixel b // NaN : if a or b is an illegal date // NOTE: The code inside isFinite does an assignment (=). return ( isFinite(a=this.convert(a).valueOf()) && isFinite(b=this.convert(b).valueOf()) ? (a>b)-(a -1){ kural = data[ro]; }else{ msg = "Hesaplama Yapılamıyor!
Hesaplama işleminin doğru bir şekilde yapılabilmesi için lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz ve rapor oranınızı sigorta başlangıç tarihinize dikkat ederek seçiniz."; return; } var tamamlanacakAy = kural[0] * 12 + kural[1]; var tamamlanacakGun = kural[2]; var gecensure = gecenSure(new Date(), sigortaBaslangic); var gecenGun = gecensure[0]; var gecenAy = gecensure[1]; var gecenYil = gecensure[2]; var dogumTarihineGore; var emeklilikTarihi; var dtyil = dogumTarihi.getFullYear(); var dtay = dogumTarihi.getMonth(); var dtgun = dogumTarihi.getDate(); var yil = (new Date()).getFullYear(); var ay = (new Date()).getMonth(); var gun = (new Date()).getDate(); if (primGunSayisi >= tamamlanacakGun){ if (gecenAy >= tamamlanacakAy){ if ((dtay > ay) || (dtay == ay && dtgun > gun)){ //bu sene, önümüzdeki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan " + dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + yil + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; }else{ // gelecek seneki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil+1, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan "+ dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + (yil + 1)+ " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } }else{ // yil ve ay tamamlanmalı var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; if (ay + kalanAy >= 12){ emeklilikTarihi = new Date(yil+kalanAy/12, ay+kalanAy%12, gun); }else{ emeklilikTarihi = new Date(yil, ay + kalanAy, gun); } if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını tamamlamışsınız fakat " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + " ay"; } msg += "lık hizmet süresini henüz tamamlamamışsınız.
Bu süreyi tamamladığınız taktirde doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız." } }else{ // gün tamamlanmalı // ay ve yıla bakılmalı var kalanGun = tamamlanacakGun - primGunSayisi; var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; var ny, na, ng; ny = yil + Math.floor(kalanAy / 12); na = ay + kalanAy % 12; if (na >= 12) { na -= 12; ny += 1; } ng = gun; emeklilikTarihi = new Date(ny, na, ng); if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emekliliği hak etmek için " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + "ay"; } msg += "lık hizmet süresini ve " + kural[2] + " günü tamamlamanız gerekiyor.
Kalan " + kalanGun + " günlük hizmet süresini tamamlamanız durumunda doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } document.getElementById("result").innerHTML = msg; } Engelli kime Denir ? Engelli / Özürlü olmak ne demekti | Engelli Bilgi
Engelli Haber

Engelli kime Denir ? Engelli / Özürlü olmak ne demekti

Engelli kelimesi engellibilgi.com ekibi olarak bize her zaman itici gelmiştir. Fakat maalesef toplumda fiziksel yoksunluk yaşayan kişilere genel olarak engelli, özürlü, sakat, gibi bir çok sıfat yakıştırıldığı için birini kullanmak zorundayız. Peki engelli kelimesinin tam anlamı nedir.Toplumda, devlette ve engellilerde  neyi ifade etmektedir. Bu yazımızda engelli kime denir diye sesli düşüneceğiz.

Engelli Toplum için ne demektir.

Acıda olsa gerçekleri konuşmak gerekirse, Engelli toplum için fiziksel kusuru bulunan ve yardıma muhtaç kişiler olarak görülmektedir. Engellilerin  kendi başlarına çalışamayacakları, maddi manevi ihtyaçlarını gideremeyecekleri ve sürekli refaketçiye ihtiyaç duyan insanlar olduğu gibi yanlış bir önyargı bulunmaktadır.

Tabi tüm toplumu böyle düşünmek yanlış olur fakat maalesef toplumun büyük bölümü bu önyargıya sahiptir. Yazılarımızda bu önyargıyla mücadele etmeye çalıyor, ve engellilerin topluma daha çok karışması için çaba sarf ediyoruz.

Engelli devlet için ne demektedir.

Engelli devlet için % 40 ve üzerin engelli raporu almaya hak kazanmış kişi demektedir. Eğer bir gözünüz yoksa dahi alacağınzı rapor % 32 olacağı için devlet kurumları tarafından engelli olarak kabul edilmekte ve hiç bir haktan faydalanmanıza izin verilmektedir. Bir düşünün bir gözünüz yok, fakat devlet tarafından ne engelli ne de sağlam olarak görülüyorsunuz. Devlet dairesine işe girmek istediğinizde gözün yok alamayız diyorlar, engelli olarak başvurduğunuzda ise engelli raporun % 40 değil engelli değilsin deniyor.Malesef bu durumda olan binlerce insanımız var. Yine engellibilgi.com ailesi olarak bu durumu değiştirmek için çalışmalar yapıyoruz. Umarız bu yanlıştan bir an önce dönülür.

Engelli engelliler için ne demektedir.

Bu konuda bir şey söylemek bizden çok sayfamızı ziyaret eden engelli ve engelli yakını olan kişilerin cevap vermesi gereken bir soru diye düşünüyoruz. Lütfen  aşağıda yer alan “yorum yap” bölümünü kullanarak sizde düşüncelerini bizimle paylaşın

Sabırla yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, değerli görüşlerinizi bizimle “yorum yap” bölümünü kullanarak paylaşmanızı rica ederiz.

seo

Serdar Solmaz

4 Yorumlar

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Annem sinir hapi kulaniyor kulanmadigi anda panik atak ofke hayal gibi ve komsulara ters ters bakiyor komsular surekli sikayet ediyorlar hastanede piskiyatri doktoru bir hap verdi kulaniyor o zamanda beli bir zamanda kitleniyor etkisi gectiyinde yine akresif oluyor surekli takip etmekteyiz bazende beceremiyoruz nevyapacagimisi sasirdik o ilacin etkiside surekli yatamadigini vucudun sistiyini yururken sorlandigini soyluyor buna nasil rapor alabiliriz budurumda rapor olurmu yardimci olabilirmisiniz

    • Selamlar,

      Devlet hastanesine giderek engelli raporu almak istediğinizi söylerseniz takibe alacaklardır  Engelli raporu alma şansınız yüksektir

      İy Günler

  • iyi akşamlar serdar bey yüzde otuz beş engelli raporum var 8400 iş günüm var emekli olabilmem icin ne yapmam gerek faydalana bilcem şeyleride yazarsanız sevinirim