Engelliler İçin Avantajlı Banka Kredileri

0
26

Dünya genelinde engelli insan sayısında hızlı bir artış olması, engelliler için pozitif ayrımcılığında artmasını sağlamıştır. Dünya genelinde engelli insanlara hayatın engelleri kaldırılarak, yaşam koşulları ve standartları daha üst seviyelere çıkartılmaktadır.

Bu durum aynı zamanda ülkemizde de etkisini göstermiş ve engelli vatandaşlarımıza karşı pozitif ayrımcılık uygulanmaya başlanmıştır.

Engelli insanların hayatlarını daha kolay idame ettirebilmeleri, ihtiyaçlarını giderebilmeleri, yatırım düşüncelerini hayata geçirebilmeleri adına; onları destekleyici uygulamalar hayata geçirilmiştir.

Bunlardan biri ki en önemlisi, uygun koşullarda kredi imkanlarının kendilerine sunulmasıdır. Kredi koşullarının daha az kriter göz önüne alınarak, daha hızlı bir şekilde kendilerine sunulması amaçlanmaktadır.

Bu durum son yıllarda etkisini göstermiş ve memnun olan vatandaşlarımızın sayısında ciddi artışlar gözlenmiştir.

Engelli Banka Kredileri

Bankalar birer finans kuruluşları olmaları nedeniyle verdikleri kredinin kendilerine geri dönecek olmasını ve kendilerini bu konuda garanti almaları gerektiklerini hepimiz biliyoruz. Engelli vatandaşlarımıza da kredi verirken bankaların öncelik verdiği birkaç husus bulunmaktadır.

Bunlardan ilki krediyi talep eden kişinin düzenli bir gelirinin olması ve bu geliri bankaya kanıtlayacak resmi bir belgenin olmasıdır. Bir diğer husus kişinin banka geçmişinin temiz olması gerekmektedir. Daha önceden bankalarla çalışması düzenli olmayan bir kişiye kredi kuruluşları finansör olmak istemeyecektir. Bu konularda herhangi bir sorunu olmayan engelli vatandaşlarımızın kredi almaları oldukça kolaydır.

Engelli Maaşı ile Kredi Almak Mümkün mü?

Günümüzde 2022 maaşı olarak da bilinen engelli maaşı ile kredi alabilmek mümkündür. Devlet garantili bir maaş olması ve düzenli bir gelir olması nedeniyle bankalar tarafından oldukça olumlu bir gelir beyanı olarak kabul edilmektedir. Engel oranı ne olursa olsun 2022 maaşı alan bireylerin banka sicillerinde herhangi bir olumsuzluk olmadığı takdirde kredi alabilmeleri oldukça kolaydır.

Engelli Kredisi Alabilmenin Yolları Nelerdir?

Bu konuda ne yazık ki bankaların engelli vatandaşlarımıza sunduğu ek bir ayrıcalık bulunmamaktadır. İnternet veya telefon bankacılığından krediye başvurabileceğiniz gibi, ayrıca size en yakın herhangi bir bankanın şubesine giderekte kredi işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Banka kredi koşullarını araştırarak size en uygun koşulları ve fiyat teklifini sunan banka ile kredi çekebilirsiniz.

Sen de Bir Yorum Yazabilirsin

Yorum Bırak
Lütfen adınızı giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.