FB Pixel b // NaN : if a or b is an illegal date // NOTE: The code inside isFinite does an assignment (=). return ( isFinite(a=this.convert(a).valueOf()) && isFinite(b=this.convert(b).valueOf()) ? (a>b)-(a -1){ kural = data[ro]; }else{ msg = "Hesaplama Yapılamıyor!
Hesaplama işleminin doğru bir şekilde yapılabilmesi için lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz ve rapor oranınızı sigorta başlangıç tarihinize dikkat ederek seçiniz."; return; } var tamamlanacakAy = kural[0] * 12 + kural[1]; var tamamlanacakGun = kural[2]; var gecensure = gecenSure(new Date(), sigortaBaslangic); var gecenGun = gecensure[0]; var gecenAy = gecensure[1]; var gecenYil = gecensure[2]; var dogumTarihineGore; var emeklilikTarihi; var dtyil = dogumTarihi.getFullYear(); var dtay = dogumTarihi.getMonth(); var dtgun = dogumTarihi.getDate(); var yil = (new Date()).getFullYear(); var ay = (new Date()).getMonth(); var gun = (new Date()).getDate(); if (primGunSayisi >= tamamlanacakGun){ if (gecenAy >= tamamlanacakAy){ if ((dtay > ay) || (dtay == ay && dtgun > gun)){ //bu sene, önümüzdeki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan " + dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + yil + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; }else{ // gelecek seneki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil+1, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan "+ dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + (yil + 1)+ " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } }else{ // yil ve ay tamamlanmalı var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; if (ay + kalanAy >= 12){ emeklilikTarihi = new Date(yil+kalanAy/12, ay+kalanAy%12, gun); }else{ emeklilikTarihi = new Date(yil, ay + kalanAy, gun); } if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını tamamlamışsınız fakat " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + " ay"; } msg += "lık hizmet süresini henüz tamamlamamışsınız.
Bu süreyi tamamladığınız taktirde doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız." } }else{ // gün tamamlanmalı // ay ve yıla bakılmalı var kalanGun = tamamlanacakGun - primGunSayisi; var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; var ny, na, ng; ny = yil + Math.floor(kalanAy / 12); na = ay + kalanAy % 12; if (na >= 12) { na -= 12; ny += 1; } ng = gun; emeklilikTarihi = new Date(ny, na, ng); if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emekliliği hak etmek için " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + "ay"; } msg += "lık hizmet süresini ve " + kural[2] + " günü tamamlamanız gerekiyor.
Kalan " + kalanGun + " günlük hizmet süresini tamamlamanız durumunda doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } document.getElementById("result").innerHTML = msg; } Engelliler için Banka Kredileri - Engellilere Avantaj Var
Engelli Haber Engelli Hakları

Engelliler için Banka Kredileri

engelli-banka-kredileri

Engelliler için banka kredileri, konusunu sizler için araştırdık, Bu yazımızda engelli bireylerin kredi çekebilecekleri bankaların listesini ve dikkat edilmesi gereken noktalar konusunda detaylı bilgi yer almaktadır.

Engellilere Kredi Veren Bankalar- Engelli Banka Kredileri 

Bir çok banka engelli bireyler için avantajlı krediler sunmaktadır. Bir kaç  noktaya dikkat edilerek engelli bireyin ne kadar  tutarda kredi alabileceği ve onay alıp almayacağı konuları belirlenmektedir. Kredi almak için başvuru yapan kişilerin aşağıdaki konularda uygun olması gerekmektedir.,

 • Engelli bireyin maaş miktarı 
 • Daha önceki finansal işlemlerle netleşen kredi notu ( Her bireyin bir kredi notu muhakkak vardır)
 • Gelir ve Giderleri arasındaki fark
 • Kredi çekilen anda,  diğer bankalarla ilişkileri ( Düzenli ödeme yapması vs)

Engellilere devlet bankalarının yanı sıra özel bankalar da kredi vermektedir. Aşağıda en popüler 3 özel bankanın adını bulabilirsiniz. 

 1. ONB Finansbank  
 2. DenizBank
 3. Yapı Kredi

Engelli Kredisi Almak İçin Başvuru Şartları Neler?

 • Sabit bir gelire sahip olmak,
 • En az 6 ay sigorta ödemesi yapmış olmak,
 • Kredi notunun da kredi çekebilmeye uygun olması,
 • Maaşında haciz / icra olmaması,
 • Engel durumunun fiziki olması gerekmektedir.

Önemli Nokta: Zihinsel engellilere kredi verilmemektedir. 

Serdar Solmaz

2 Yorumlar

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • İyi günler hocam daha önce heyete girdim gözden dereceleri 0.05 04 itiraz ettim %29 verdiler sizin yorumunuz nedir yada hesaplama neye göre yapılır

 • Zihinsel engelli Dowm sandromlu oğlum var araç kredisi çekmek istiyorum. ama nafile………. evimi rehin çalıştığım işyeri maaşımı rehin…. ama gel gör ki yok zihinsel engelliymiş olmaz diyorlar. Hazineyi boşalt hazine arsalarını talan yağma faiizleri tavan yap yağma hasanın böreği ama dürüst namuslu vatandaşın engelli çocuğuna alınacak ve bütün garantileri vermeme karşın hala tık yok Allah ıslah etsin sizi ve Allaha havale ediyorum