FB Pixel b // NaN : if a or b is an illegal date // NOTE: The code inside isFinite does an assignment (=). return ( isFinite(a=this.convert(a).valueOf()) && isFinite(b=this.convert(b).valueOf()) ? (a>b)-(a -1){ kural = data[ro]; }else{ msg = "Hesaplama Yapılamıyor!
Hesaplama işleminin doğru bir şekilde yapılabilmesi için lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz ve rapor oranınızı sigorta başlangıç tarihinize dikkat ederek seçiniz."; return; } var tamamlanacakAy = kural[0] * 12 + kural[1]; var tamamlanacakGun = kural[2]; var gecensure = gecenSure(new Date(), sigortaBaslangic); var gecenGun = gecensure[0]; var gecenAy = gecensure[1]; var gecenYil = gecensure[2]; var dogumTarihineGore; var emeklilikTarihi; var dtyil = dogumTarihi.getFullYear(); var dtay = dogumTarihi.getMonth(); var dtgun = dogumTarihi.getDate(); var yil = (new Date()).getFullYear(); var ay = (new Date()).getMonth(); var gun = (new Date()).getDate(); if (primGunSayisi >= tamamlanacakGun){ if (gecenAy >= tamamlanacakAy){ if ((dtay > ay) || (dtay == ay && dtgun > gun)){ //bu sene, önümüzdeki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan " + dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + yil + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; }else{ // gelecek seneki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil+1, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan "+ dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + (yil + 1)+ " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } }else{ // yil ve ay tamamlanmalı var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; if (ay + kalanAy >= 12){ emeklilikTarihi = new Date(yil+kalanAy/12, ay+kalanAy%12, gun); }else{ emeklilikTarihi = new Date(yil, ay + kalanAy, gun); } if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını tamamlamışsınız fakat " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + " ay"; } msg += "lık hizmet süresini henüz tamamlamamışsınız.
Bu süreyi tamamladığınız taktirde doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız." } }else{ // gün tamamlanmalı // ay ve yıla bakılmalı var kalanGun = tamamlanacakGun - primGunSayisi; var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; var ny, na, ng; ny = yil + Math.floor(kalanAy / 12); na = ay + kalanAy % 12; if (na >= 12) { na -= 12; ny += 1; } ng = gun; emeklilikTarihi = new Date(ny, na, ng); if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emekliliği hak etmek için " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + "ay"; } msg += "lık hizmet süresini ve " + kural[2] + " günü tamamlamanız gerekiyor.
Kalan " + kalanGun + " günlük hizmet süresini tamamlamanız durumunda doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } document.getElementById("result").innerHTML = msg; } Engellilere Kredi Veren Bankalar | EngelliBilgi.com
Engelli Haber Engelli Hakları Finans ve Para

Engellilere Kredi

engellilere-kredi

Engellilere Kredi Veren Bankalar ve KOSGEB

Engellilerin sosyal yaşamda hayatlarını daha kolay hale getirmek ve onlara destek olabilmek adına devlet ve özel sektörün bir takım ayrıcalıklar yaptığını biliyoruz. Bu makalemizde de engellilere kredi veren bankalar hakkında sizleri bilgilendirmek istedik. Engellilere verilen kredilerin yanı sıra aynı zamanda KOSGEB tarafından kendi işini yapmak isteyen engellilerin kullanabilmeleri için sıfır faizli ya da geri ödemesiz kredi imkanları sunuluyor.  Türkiye’de nüfusun hızlı bir şekilde çoğaldığı ve buna göre yapılan araştırmayla engelli bireylerin % 12 oranında arttığı günümüzde neredeyse her 8 kişiden birisinin de engelli olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla bu tarzda geliştirilmiş olan yöntemler hem engellilerin hayata daha iyi tutunmalarına neden olabiliyor hem de engellilerin onca sorunlarla birlikte bir de maddi kaygı duymasının önüne geçilmesi sağlanıyor.

Engellilere kredi veren bankaların listesine bakmadan önce isterseniz bu krediye ulaşabilmek için gerekli şartlar nelerdir kısaca bunlara bir göz atalım.

Engelli Kredisi için Başvuru Şartları

Her kredi türünde olduğu gibi engelli kredilerinde de öncelik gelir durumuna bakılıyor. Bunun yanı sıra engellinin kredi notu da değerlendirmeler arasında. Engelliler için buradaki ayrıcalık ise geri ödeme noktasında faiz oranlarının daha düşük olması. Ancak bunun da fiziki engelini belirleyebilecek bir engelli rapor belgesi. Burada bir not belirtelim zihinsel engellilere bankalar kredi imkanı sağlamamaktadır.

ENGELLİ KREDİSİ VEREN BANKALAR

Aşağıda bu bankalar ayrıntılı bir şekilde belirtilmiştir.

1.Ziraat Bankası Engelsiz Destek Paketi

Bir devlet bankası olan Ziraat her kredi türünde olduğu gibi engellilere kredi noktasında da her türlü faaliyetleri destekleyebiliyor. Bu anlamda da engelli vatandaşların ekonomik ihtiyaçlarının karşılanması ve onların ülke ekonomisine katkıda bulunması için düşük faizli ve masrafsız kredi seçeneği sunuyor. Ziraat Bankasının Engelsiz Deste Paketinde sigorta, bireysel emeklilik sistemi gibi pek çok avantaj bir arda toplanmış. Bu paketten yararlanabilmek için bir de ayrıcalık getirilmiş. Engelli bireylere i imkanı sunan firmalarda bu paketten istifade edebiliyorlar.

Ziraat Bankası Resmi İnternet Sitesi için buraya tıklayınız

Engelsiz Destek Paketi’nin avantajları:

  • 60 aya kadar uygun faiz olanağı
  • Bankadan yapılan işlemlerde indirimler
  • Bireysel emeklilik teklifleri

2.Yapı Kredi Engelsiz Bankacılık

Yapı Kredi Bankası 2008 yılında başlatmış olduğu “Hizmette Sınır Yoktur” kampanyasıyla birlikte engelsiz bankacılık hizmetlerine de önem vermeye başladı. Bu anlamda banka engelli bireylerin finansal çözümleri için bir dizi kolaylık getirdi.  Yapı Kredi Bankasının amacı engelli bireyleri iş ve sosyal yaşam içerisine dahil ederek onların sıkıntılarını hafifletmek.

Yapı Kredi Resmi İnternet Sitesi için buraya tıklayınız

3.Koç Finans Engelsiz Kredi

Koç Finans engellilere kredi sağlayabilen kuruluşların başında geliyor. Engelliler kredi ihtiyaçları için başvuru yaparken müşteri hizmetleriyle görüşmeleri yeterli oluyor. Başvurunun süresi oldukça kısa tutulmuş ve 10 dakika da değerlendirme yapılarak uygun görülmesi halinde kredi sağlanabiliyor. Finans kuruluşu engeliler için isterlerse Braille Alfabesi ile hazırlanmış olan geri ödeme planını ve sözleşme bilgilerini de hazırlayabiliyor. Koç Finansın engelsiz kredi hizmetlerinden faydalanabilmek ve detaylı bilgiler alabilmek için Müşteri destek hattı 0216 556 03 03 numaradan gerekli olan tüm bilgiler edinilebilir.

Yukarıda üç bankanın sunmuş olduğu engelli kredileri hakkında bilgiler verdik. Ancak engellilere kredi veren bankalar yalnızca yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalar değildir. Listenin devamında diğer kredi veren bankalarda belirtilmiştir.

Koç Finans Resmi İnternet Sitesi için buraya tıklayınız

4.PTT Engelli Kredisi

PTT engelli kredisinden faydalanabilmek için engel durumunuzun en az % 40ın üzerinde olması ve 2022 engelli aylığı almanız gerekiyor. Aldığınız maaş belgenizle birlikte PTT şubelerine gittiğiniz de uygun görülmesi durumunda kredi imkanı sağlanabilmektedir.

PTT Resmi İnternet Sitesi için buraya tıklayınız

5.Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. 

Vakıfbank Resmi İnternet Sitesi için buraya tıklayınız.

6.Halk Bankası A.Ş.

Halkbank Resmi İnternet Sitesi için buraya tıklayınız.

7.Denizbank A.Ş.

Denizbank Resmi İnternet Sitesi için buraya tıklayınız.

8.QNB Finans Bank A.Ş.

QNB Finansbank Resmi İnternet Sitesi için buraya tıklayınız.

9.Türk Ekonomi Bankası A.Ş.

TEB Resmi İnternet Sitesi için buraya tıklayınız.

10.Akbank T.A.Ş.

Akbank Resmi İnternet Sitesi için buraya tıklayınız.

11.Türkiye Garanti Bankası A.Ş.

Garanti Resmi İnternet Sitesi için buraya tıklayınız.

12.Şekerbank T.A.Ş.

Garanti Resmi İnternet Sitesi için buraya tıklayınız.

13.Türkiye İş Bankası A.Ş.

İş Bankası Resmi İnternet Sitesi için buraya tıklayınız.

KOSGEB Engelli Kredisi

Son olarak bahsetmek istediğim avantajlardan bir tanesi de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile KOSGEB’in işbirliği yaparak engellilerin kullanımına sunmuş olduğu 100 bin TL’lik bir kredi imkanı mevcut. Bu olanaktan yararlanarak kendi işinin patronu olmak isteyen engellilerin kendi ikamet ettikleri ilde geliştirdikleri projelerini Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan eğitim merkezlerine sunmak olacaktır. Bu sayede engelli kişiler 70 bin TL hibe ve bunun 30 bin TL’si de geri ödeme olarak kredi imkanından faydalanabilecekler.

KOSGEB ile ilgili diğer yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Sağlıkla ve Sevgiyle Kalın

EngelliBilgi Ekibi

Serdar Solmaz

Yorum Ekle

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.