FB Pixel Engellilerin Ahiretteki Durumu | Engelli Bilgi
Engelli Haber

Engellilerin Ahiretteki Durumu

engellilerin ahiretteki durumu

 

İslamın Engellilere Bakışı

Sanırım engelli olan her birey, yada engelli çocuğu olan her anne baba kendine aynı soruyu sormuştur

-Allahım neden ben ? – Allahım neden benim çocuğum ? 

Yazımızı sonuna kadar sabırla okuyabilirseniz  İslamın engellilere bakışını, , engellilerin ahiretteki durumlarını, ve diğer bir çok sorunuzun cevabını bulacaksınız.Allah (CC)  her kulunu aynı fiziksel şartlarda yaratmamıştır. Bazı kullarını engelli olarak yaratmıştır. Kimi insan dünyayı göremez, kimi insan  ayaklarını kullanamaz. Ayrıca bir çok insan fiziksel olarak herhangi bir engeli yok iken kaza yada başka nedenlerle engelli olarak hayatına devam etmek durumunda kalmaktadır. İsterseniz aklınızda olabilecek sorulara  hep beraber cevaplar arayalım.

Engelli olarak doğmak yada sonradan engelli olmak Allahın verdiği bir cezamı dır ?

Dünya bir imtihan yerdir. İnsan bir çok şeyden imtihana tabi tutulmaktadır. Evlatlarından, Anne ve Babasına davranışlarından, Edindiği mallardan ve daha bir çok şeyden sürekli sınav olmaktadır. Engelli kişiler içinde engelleri bir imtihandır. Bu büyük imtihandan başarı ile geçmek için sabretmek ver her şeye rağmen şükretmek gerekiyor.

"Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla; bir de mallar, canlar ve ürünlerden eksilterek deneriz." (Bakara sûresi, 2/155) âyeti de bu dünyada imtihanın bir realite olduğunu hatırlatmakta ve imtihan çeşitlerine işaret etmektedir.

Engelli insanlar Ahiret yine engelli mi olacaklar ?

Din alimlerinin bir çoklarının ortak görüşü şu yöndedir.Engelli insanlar Ahirette 33 yaşında ve kusursuz olacaklardır. Dünyada iken engelleri ne olursa olsun hiçbir engelleri kalmayacaktır.Şu an ortalama bir insan 80 sene yaşamaktadır. Allah (CC) kısacık hayatlarda yapılan şükrü sonsuz sağlık ve nimetle karşılayacaktır.

 

Serdar Solmaz

Yorum Ekle

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir