Engellilerin evde kolayca yapabilecekleri 5 muhteşem iş fikri

5
65

Evden çıkmakta zorlanan engelli bireyler için evde yapabilecekleri 5 muhteşem fikir

Engelli bireyler için para kazanabilecekleri 5 iş fikrini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Lafı uzatmadan ve sizleri bekletmeden hemen iş fikirlerine geçelim.Evde makale yazarak para kazanmak günümüzün popüler meslekleri arasında sayılıyor. Peki makale yazarı nasıl olunur, nasıl iş bulunur, nasıl ve ne kadar para kazanılır.

1- Makale Yazarlığı
İş Bulma Zorluk Derecesi : Kolay ( iş bulma sıkıntısı yok denecek kadar az )
Harcanacak Zaman            : Günde 4 Saat
Ortalama Kazanç                : 1500-2000 TL
Makale Nasıl Yazılır           : İlgili haberi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Makale yazmanın püf noktaları
Nerelerde Satış Yaparım   : Webmaster forum sitelerinde, makale satımı yapan web sitelerinde, bionluk.com gibi freelancer sitelerinde

Makale yazarlı olmak için araştırmacı olmak ve yazmayı sevmek yeterlidir. Eğer sabırlı bir şekilde araştırma yapar ve bunu imla kurallarına uygun, seo uyumlu olarak yazabilirim diyorsanız ayda 1500-2000 TL kazanmak sandığınız kadar zor değil. Makale yazarları iş bulmak konusunda hiç sıkıntı çekmeyecektir.

2 – Google Adsense Alıp Satmak

İş Bulma Zorluk Derecesi : Kolay ( iş bulma sıkıntısı yok denecek kadar az )
Harcanacak Zaman            : Günde 4 Saat
Ortalama Kazanç                : 2500-3500 TL arası
Adsense nasıl alınır           : Google adsense hesabı almak ile ilgili detayları internet üzerinden araştırma yaparak ulaşabilirsiniz. Yakın zamanda bir yazı paylaşacağız..
Nerelerde Satış Yaparım   : Webmaster forum sitelerinde, www.adsenseburada.com gibi sitelerde

Google adsense reklam vermek isteyen firmalarla, reklam alan web siteleri arasında aracılık yaptığı hizmetin adıdır. Çok karlı olan bir iş için web sitesi sahipleri google başvuru yaparlar fakat başvurular genelde red edilir, Yapmanız gereken basit bir web sitesi yapmak ve içine 15-20 adet makale yaparak google başvuru yapmaktır.
Adsense satış fiyatları: 600 ile 1200 TL arasındadır. Günde 4 saat çalışarak ayda 4 adet adsense çok rahat alabililirsiniz.

3- Grafiker Olmak

İş Bulma Zorluk Derecesi : Orta ( iş bulmak çok kolay değil)
Harcanacak Zaman            : İşe Göre
Ortalama Kazanç                : 1500-2000 TL
Adsense nasıl alınır           :  Eğer hiç bir bilginiz yoksa, youtube üzerinden grafik programları hakkında ücretsiz eğitim verene kanalları takip ederek, kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu sayede uzmanlık kazanabilirsiniz.  Youtube üzerinden Afgan Rasulov olarak aratmanızı tavsiye ederiz.
Nerelerde Satış Yaparım   : Webmaster forum sitelerinde, bionluk.com gibi freelancer sitelerde

Grafikerlik bilgi ve emek isteyen ciddi bir iştir. Fakat vakit ayırır ve emek verirseniz çok karlı bir iş haline gelebilir, Sosyal medya hesapları için görseller hazırlamak, animasyonlar hazırlamak gibi bir çok işte uzman kişi olabilirsiniz.

4- Bionluk Üzerinden Satış Yapmak

www.bionluk.com gibi siteler üzerinden uzmanı olduğunuz konu hakkında danışmanlık yapabilir, bilginizi paraya çevirebilirsiniz. Bionluk.com sitesi işverenler ile bir araya getirir. İstenen işi teslim ettikten sonra işverenden parayı tahsil ederek % 20 kesinti yapar ve geri kalan parayı hesabınıza yatırır. Site üzerinden yazdığınız makaleleri veya grafikleri satabilir, ya da bilgi sahibi olduğunuz herhangi bir konuda bilginizi satabilirsiniz.

5- Instagram Üzerinden Satış Yapmak

Son günlerin en popüler sosyal medya kanalı olan platformda sizde evde yapılan ürünleri tanıtabilir ve satabilirsiniz. Bu ürün el yapımı reçel de olabilir, bebek eşyası da olabilir. Tamamen sizin yeteneğinize göre şekillenen işler size ciddi para kazandırabilir.

Tekrar görüşmek üzere
Engellibilgi.com Ekibi

5 yorum

 1. Bir Ayağımda sorun var yrümekte zorlanıyorum ( engeliyim ) bay bayan kuaför güzelik salonum varıd rahatslılığmdan dolayı kapatım evde yapabileceğim iş arıyorum tşkler saygılarımla

  • ENGELLİLERLE İLGİLİ YAZDIĞINIZ PEK İNANDIRICI GELMEDİ BENDE BİR ENGELLİYİM ÖZEL BİR ŞİRKETTE ÇALIŞIYORUM SGK GİRİŞ TARİHİM 1987 OLUP 3645 GÜN DOLDURUP PİRİM ASGARİNİN ÜZERİNDE YANI 2500 MAAŞ ÜZERİNDEN YATTI VE EMEKLİLİK İÇİN SGK YA MÜRACAATTA BULUNDUM NİTEKİM EMEKLİ OLDUM GÜLÜNÇ BİR RAKAMLA 876 TL MAAŞ BAĞLANDI BEN ADALETSİZLİĞİN KURBANIMI OLDUM MADEM DEVLET BU KADAR ENGELLİLERE PARA DAĞITIYORSA BENİM HAKKIMI NEDEN VERMİYOR SGK YA İHTİRAZDA BULUNDUM YİNE BİR ŞEY DEĞİŞMEDİ BU KONUDA NE YAPMAM GEREKİR BANA NE GİBİ BİR YOL GÖSTERE BİLİRSİNİZ

   • şu konuyu danışmadan geçemedim evde ne gibi iş yapa biliriz bu konuda bizlere yardımcı olursanız minnet duyarız telefon numaram 05323179102

  • Merhaba Kadir Bey,
   Evde yapılabilecek ve gelir elde edebilecek işler mevcut. Yazımızı okumuşsunuzdur zaten.
   Nelere ilginiz var onu belirleyebilirsek evden yapılabilecek işleri de belirleyebiliriz.
   Saygılarımızla

Sen de Bir Yorum Yazabilirsin

Yorum Bırak
Lütfen adınızı giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.