Görme Engelliler İçin Ücretsiz Sesli Kitaplar

0
645
görme engelli sesli kitap

Görme engelliler için sosyal ağlara girememek haberleşememek, kitap okuyamamak kısaca hayata istendiği kadar dahil olamamak büyük sorunların başında geliyor. Görme engelli olmak demek hayattan uzak kalmak demek değil, görme engelliler de herkes kadar kitaplara, resimlere, sanata ve kültürel olaylara ulaşabilmeli,

Şimdi size iyi haberlerimiz var. Bu düşüncelerle yola çıkan Boğaziçi üniversitesinin Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) tarafından hazırlanmış e-kütüphanesi aracılığı ile görme engelliler için binlerce sesli ve elektronik kitaba ulaşabiliyor. Bu kitaplarda görme engellilere özel olarak betimlemelere vurgular yapılıyor.

Bu arada GETEM ve Türk Telekom bu proje için işbirliği yaparak güzel bir hizmete imza attılar. Bu proje için kullanılacak olan 0800 219 91 91 aramak tamamen ÜCRETSİZ hizmet veriyor

Sesli Kitapları dinlemek  için siteye görme engelinizi gösterir raporunuz ile üye olmanız yeterli olacaktır. Görme engelliler için güzel bir bir hizmet olan bu siteye Üye olmak için tıklayınız.

GETEM sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Sesli kitapları okuyanlara GETEM tarafından ücret verilmiyor. Bu işi gönüllüler yapıyor. Eğer sizde gönüllü olarak kitap okumak isterseniz ilgili sayfadan gönüllü okuyucu olmak istiyorum linkini kullanarak başvuru yapabilirsiniz.

seo

 

Sen de Bir Yorum Yazabilirsin

Yorum Bırak
Lütfen adınızı giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.