Günde 10 TL biriktirmek için 8 altın öneri

0
24
para biriktirmek

Para biriktirmek herkesin yapmak istediği fakat muhakkak zorlandığı bir şeydir. Bu yazımızda günde 10 TL ayda 300 TL tasarruf etmenizi sağlayacak 10 basit ama altın değerinde öneriden bahsedeceğiz. Bu önerilere uyarsanız emin olun ayda 300 TL biriktirmekten sandığınız kadar zor olmayacaktır.

1- Paradan para kazanmak, Yatırım yapmak
Paradan para kazanma kavramını geniş düşünmek gerekiyor sanırım, basit olarak anlatmak gerekirse, elinizde bulunan bir miktar parayla forex, döviz alım satımı, borsa gibi yatırım araçlarını kullanarak günde 10 TL kazanmak çok zor değil.

2 – Yürümeyi sevmek ve arttırmak
Eğer ulaşım için harcadığınız miktarı düşürürseniz,  aylık olarak biriktirdiğiniz paralar inanılmaz boyutlara gelebilir. Yürümeyi sevin, kısa mesafeleri mutlaka yürüyün, hem daha sağlıklı olun hemde bütçenize ciddi bir katkı sağlayın.

3- Kahvenizi evde içmeyi deneyin, Farkı göreceksiniz
Kahve kültürümüzde çok olmasa da kurumsal kahve dükkanlarının artması ile birlikte çayı bırakıp kahveye doğru bir geçiş başladı. Artık her yerde elinde o bilindik kahve bardaklarıyla salınan insanları görebilirsiniz. En ucuzu 10 TL olan kahveleri dışarda içmeyi bıırakarak ciddi tasarruf sağlayabilirsiniz.

4- Yemeğinizi evde yiyerek tasarruf yapın
Dışarıda yemek yemek, çalışan ,insanlar için neredeyse zorunluk, fakat dışarıda sık sık yemek yemek, size ciddi maliyet olacaktır. Bu nedenle evinizde yemek yapmayı denemek fark yaracaktır.

5 – Yalıtım yapın
Soğutma ve ısınma giderlerini azaltmak için yalıtım yapmayı deneyin ciddi tasarruf sağlayabilirsiniz.

6- Evde spor yapın
Evde spor yapmak, spor solanlarına vereceğiniz paradan ciddi oranda tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Evde spor yapilmek için youtube üzerinden videoları seyredebilir, kendinize uygun bir program hazırlayabilirsiniz.

7- Alışveriş tutkunuzdan vazgeçin
Alışveriş hayatın vazgeçilmezi, evet en çok kadınlar yapıyor gibi geçse de alışveriş tutkusu erkekler içinde tehlike olamaya başladı. Para biriktirmek istiyorsanız, alışveriş tutkunuzdan vazgeçin. Bir şey satın alırken önce – İhtiyaç mı ? Lüks mü ? diye düşünün bu soruya samimi bir cevap verebilirseniz zaten büyük aşama kaydettiniz demektedir.

8- Evde çalışarak para kazanın
Evde yapabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz bir çok iş bulunmaktadır. Bu işler sayesinde ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bu işlerin listesine ulaşmak ve para kazanmaya başlamak için ttp://engellibilgi.com/engellilerin-evde-kolayca-yapabilecekleri-5-muhtesem-is-fikri/  isimli yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

engellibilgi.com

Sen de Bir Yorum Yazabilirsin

Yorum Bırak
Lütfen adınızı giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.