FB Pixel b // NaN : if a or b is an illegal date // NOTE: The code inside isFinite does an assignment (=). return ( isFinite(a=this.convert(a).valueOf()) && isFinite(b=this.convert(b).valueOf()) ? (a>b)-(a -1){ kural = data[ro]; }else{ msg = "Hesaplama Yapılamıyor!
Hesaplama işleminin doğru bir şekilde yapılabilmesi için lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz ve rapor oranınızı sigorta başlangıç tarihinize dikkat ederek seçiniz."; return; } var tamamlanacakAy = kural[0] * 12 + kural[1]; var tamamlanacakGun = kural[2]; var gecensure = gecenSure(new Date(), sigortaBaslangic); var gecenGun = gecensure[0]; var gecenAy = gecensure[1]; var gecenYil = gecensure[2]; var dogumTarihineGore; var emeklilikTarihi; var dtyil = dogumTarihi.getFullYear(); var dtay = dogumTarihi.getMonth(); var dtgun = dogumTarihi.getDate(); var yil = (new Date()).getFullYear(); var ay = (new Date()).getMonth(); var gun = (new Date()).getDate(); if (primGunSayisi >= tamamlanacakGun){ if (gecenAy >= tamamlanacakAy){ if ((dtay > ay) || (dtay == ay && dtgun > gun)){ //bu sene, önümüzdeki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan " + dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + yil + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; }else{ // gelecek seneki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil+1, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan "+ dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + (yil + 1)+ " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } }else{ // yil ve ay tamamlanmalı var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; if (ay + kalanAy >= 12){ emeklilikTarihi = new Date(yil+kalanAy/12, ay+kalanAy%12, gun); }else{ emeklilikTarihi = new Date(yil, ay + kalanAy, gun); } if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını tamamlamışsınız fakat " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + " ay"; } msg += "lık hizmet süresini henüz tamamlamamışsınız.
Bu süreyi tamamladığınız taktirde doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız." } }else{ // gün tamamlanmalı // ay ve yıla bakılmalı var kalanGun = tamamlanacakGun - primGunSayisi; var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; var ny, na, ng; ny = yil + Math.floor(kalanAy / 12); na = ay + kalanAy % 12; if (na >= 12) { na -= 12; ny += 1; } ng = gun; emeklilikTarihi = new Date(ny, na, ng); if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emekliliği hak etmek için " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + "ay"; } msg += "lık hizmet süresini ve " + kural[2] + " günü tamamlamanız gerekiyor.
Kalan " + kalanGun + " günlük hizmet süresini tamamlamanız durumunda doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } document.getElementById("result").innerHTML = msg; } KOSGEB Kredi Başvurusu Hakkında Herşey | EngelliBilgi.com
Engelli Haber Engelsiz Kariyer Finans ve Para

KOSGEB Kredi Başvurusu

kosgeb hibe kredi başvuru şartları

KOSGEB girişimcilerin sayısını arttırmak için faizsiz ve geri ödemesiz hibe kredi vermektedir. KOSGEB hibe kredi hakkında bilgi sahibi değilseniz öncelikle, bilgi verdiğimiz  bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Yazıyı okuduktan sonra KOSGEB hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Şimdi KOSGEB Kredi Başvurusu nasıl yapılır beraber inceleyelim.

KOSGEB Kredi Başvurusu

 • Girişimci sertifikasına sahip olmak, Bu sertifikaya nasıl sahip olacağınızı, girişimdi sertifikası nereden ve nasıl alınır isimli yazımızı okuyarak kolayca öğrenebilirsiniz.
 • İş planı hazırlamak ve yapacağınız işi projelendirmek
 • Başvuruda bulunmak ve projeyi kurula sunmanız
 • Onay sonrası şirketi açmak ve harcamaları belgelendirerek geri ödemesiz kredi kullanmak

gördüğünüz gibi çok zor bir süreç değil, tabi burada dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Hibe krediye başvurduğunuz zaman hesabınıza para yatarak sizden belge istenmiyor. Harcamaları yapıyorsunuz daha sonra belge karşılı ödeme istiyorsunuz.

Ek olarak KOSGEB vereceği kredinin tüm kullanım hakkını size vermiyor. Örnek vermek gerekirse, Kira Gideri, Fatura Gideri, Ekipman maliyeti gibi kalemler var. Örneğin kira gideri için senelik 5000 TL kredi imkanı verilmiş, size 50.000 TL  kredinin sadece 5000 TL si kadarını bunun için kullanabilirsiniz.. Kiranız senelik 7500 TL ise 2500 TL kısmı siz karşılıyorsunuz. Buna ek olarak ekipman bedeli olarak talep edeceğiniz miktar için detaylı fiyatlama yapmanız gerekiyor.  15.000 değerinde makine alıyorum derseniz ve fiyat araştırması sonucu bu ekipmanın piyasa değerinin 8.000 TL olduğu anlaşılırsa kredi almanız zorlaşacaktır. Bu yüzden maliyet analizi yapmanız ve projenizi detaylı olarak çıkarmanız gerekiyor.

Serdar Solmaz

2 Yorumlar

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Merhaba ben ve eşim engelliyiz.KOSGEB Hangi işler için destek sağlıyor bilginiz var mı ? bu konuda yardım edebilir misiniz ?

  • Merhaba Aysel Hanım,
   Bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi isterseniz bölgenizdeki KOSGEB ile iletişime geçebilirsiniz.
   Saygılarımızla