FB Pixel b // NaN : if a or b is an illegal date // NOTE: The code inside isFinite does an assignment (=). return ( isFinite(a=this.convert(a).valueOf()) && isFinite(b=this.convert(b).valueOf()) ? (a>b)-(a -1){ kural = data[ro]; }else{ msg = "Hesaplama Yapılamıyor!
Hesaplama işleminin doğru bir şekilde yapılabilmesi için lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz ve rapor oranınızı sigorta başlangıç tarihinize dikkat ederek seçiniz."; return; } var tamamlanacakAy = kural[0] * 12 + kural[1]; var tamamlanacakGun = kural[2]; var gecensure = gecenSure(new Date(), sigortaBaslangic); var gecenGun = gecensure[0]; var gecenAy = gecensure[1]; var gecenYil = gecensure[2]; var dogumTarihineGore; var emeklilikTarihi; var dtyil = dogumTarihi.getFullYear(); var dtay = dogumTarihi.getMonth(); var dtgun = dogumTarihi.getDate(); var yil = (new Date()).getFullYear(); var ay = (new Date()).getMonth(); var gun = (new Date()).getDate(); if (primGunSayisi >= tamamlanacakGun){ if (gecenAy >= tamamlanacakAy){ if ((dtay > ay) || (dtay == ay && dtgun > gun)){ //bu sene, önümüzdeki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan " + dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + yil + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; }else{ // gelecek seneki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil+1, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan "+ dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + (yil + 1)+ " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } }else{ // yil ve ay tamamlanmalı var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; if (ay + kalanAy >= 12){ emeklilikTarihi = new Date(yil+kalanAy/12, ay+kalanAy%12, gun); }else{ emeklilikTarihi = new Date(yil, ay + kalanAy, gun); } if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını tamamlamışsınız fakat " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + " ay"; } msg += "lık hizmet süresini henüz tamamlamamışsınız.
Bu süreyi tamamladığınız taktirde doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız." } }else{ // gün tamamlanmalı // ay ve yıla bakılmalı var kalanGun = tamamlanacakGun - primGunSayisi; var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; var ny, na, ng; ny = yil + Math.floor(kalanAy / 12); na = ay + kalanAy % 12; if (na >= 12) { na -= 12; ny += 1; } ng = gun; emeklilikTarihi = new Date(ny, na, ng); if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emekliliği hak etmek için " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + "ay"; } msg += "lık hizmet süresini ve " + kural[2] + " günü tamamlamanız gerekiyor.
Kalan " + kalanGun + " günlük hizmet süresini tamamlamanız durumunda doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } document.getElementById("result").innerHTML = msg; } Mucize Besin Ceviz | Engelli Bilgi
Alternatif Tedaviler

Mucize Besin Ceviz

Ceviz ve Faydaları

Ülkemizde bol miktarda üretilen cevizin faydaları saymakla bitmiyor, Özellikle kanser tedavilerinde çok yararlı olan ve mucize olarak nitelendirilen ceviz sürekli ortaya çıkan yeni yararları ile bilim insanlarını şaşırtmaya devam ediyor. Son olarak 2015 senesinde yurtdışında yapılan bir araştırma ve yayınlanan rapor sonuçlarına göre cevizin kolon kanserine riskini büyük oranda önlediği ortaya çıktı.

Ayrıca cevizi düzenli olarak tüketen kişilerde  bağırsak çalışmasına yardımcı olması nedeniyle kolay kilo vermeyende yardımcı olduğu da biliniyor. 

Cevizin iyi geldiği hastalıklar

Ceviz hemen hemen tüm kanser türlerine, Bağırsak ve damar sorunlarına, yaşlanmayı geciktirmeye, unutkanlık ve halsizlik gibi sorunlara iyi gelmektedir. Ayrıca bura da adı geçmeyen birçok hastalıkta da cevizin faydalı olduğu kesindir.

Ceviz ne kadar tüketilmeli

Ceviz her gün tüketilmelidir. Diyet yapanlar her gün ara öğünlerde 2-3 adet kabuklu ceviz tüketebilirler,

Ayrıca cevizin fayda sağlaması için gece yatmadan önce bir su bardağının içine bir avuç kadar ceviz atılarak su içinde bir geçe bekletilmelidir.

Daha sonra sabah kalkar kalmaz, suyu içmek ve cevizleri yemek bağırsakları müthiş şekilde çalıştıracak, ayrıca güne zinde başlamanız için size enerji verecektir.

Ceviz alırken neye dikkat edileli

Son zamanlarda piyasada ceviz üzerinde oyunlar oynanıyor. Örneğin cevizin kabuğu parlak görünsün diye cevizler çamaşır suyuyla yıkanıyor. Ya da fazla kimyasal ilaçlamalar bir nimet olan ceviz zehir haline getirilebiliyor

Bu yüzden ceviz alırken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta cevizi aldığımız kişilerdir. Cevizin kabuğunun parlak olması sizi yanıltmasın, en iyi cevizi pazardan köylülerin az miktarda getirdiği üründen alabilirsiniz. Eğer pazara gitme şansınız olmuyorsa, Migros gibi güvenilir marketlerden alış-veriş yapmanızı öneriyoruz.

Sağlıkla Kalın,

Serdar Solmaz

Yorum Ekle

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.