FB Pixel Mucize Besin Ceviz | Engelli Bilgi
Alternatif Tedaviler

Mucize Besin Ceviz

Ceviz ve Faydaları

Ülkemizde bol miktarda üretilen cevizin faydaları saymakla bitmiyor, Özellikle kanser tedavilerinde çok yararlı olan ve mucize olarak nitelendirilen ceviz sürekli ortaya çıkan yeni yararları ile bilim insanlarını şaşırtmaya devam ediyor. Son olarak 2015 senesinde yurtdışında yapılan bir araştırma ve yayınlanan rapor sonuçlarına göre cevizin kolon kanserine riskini büyük oranda önlediği ortaya çıktı.

Ayrıca cevizi düzenli olarak tüketen kişilerde  bağırsak çalışmasına yardımcı olması nedeniyle kolay kilo vermeyende yardımcı olduğu da biliniyor. 

Cevizin iyi geldiği hastalıklar

Ceviz hemen hemen tüm kanser türlerine, Bağırsak ve damar sorunlarına, yaşlanmayı geciktirmeye, unutkanlık ve halsizlik gibi sorunlara iyi gelmektedir. Ayrıca bura da adı geçmeyen birçok hastalıkta da cevizin faydalı olduğu kesindir.

Ceviz ne kadar tüketilmeli

Ceviz her gün tüketilmelidir. Diyet yapanlar her gün ara öğünlerde 2-3 adet kabuklu ceviz tüketebilirler,

Ayrıca cevizin fayda sağlaması için gece yatmadan önce bir su bardağının içine bir avuç kadar ceviz atılarak su içinde bir geçe bekletilmelidir.

Daha sonra sabah kalkar kalmaz, suyu içmek ve cevizleri yemek bağırsakları müthiş şekilde çalıştıracak, ayrıca güne zinde başlamanız için size enerji verecektir.

Ceviz alırken neye dikkat edileli

Son zamanlarda piyasada ceviz üzerinde oyunlar oynanıyor. Örneğin cevizin kabuğu parlak görünsün diye cevizler çamaşır suyuyla yıkanıyor. Ya da fazla kimyasal ilaçlamalar bir nimet olan ceviz zehir haline getirilebiliyor

Bu yüzden ceviz alırken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta cevizi aldığımız kişilerdir. Cevizin kabuğunun parlak olması sizi yanıltmasın, en iyi cevizi pazardan köylülerin az miktarda getirdiği üründen alabilirsiniz. Eğer pazara gitme şansınız olmuyorsa, Migros gibi güvenilir marketlerden alış-veriş yapmanızı öneriyoruz.

Sağlıkla Kalın,

Serdar Solmaz

Yorum Ekle

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir