Müjde Engelli Kadro Sayısı Artıyor mu ?

0
22

2016 EKPSS sınavına giren  milyonlarca engelli memur olabilmek için bekleyişe başladı.

Bu bekleyiş 15 temmuz darbe girişiminden sonra farklı bir yön aldı. Milyonlarca memurun darbe sonrasında memurluktan atılması ile devlet kadrolarından büyük bir açık meydana geldi. Bu açığın hızla doldurulması için ilgili kurumlar seferberlik ilan etti. Hizmetlerin aksamaması için 50. 000 memur alınabileceği  konuşuluyor, Normal kadrodan alınacak bu kişiler ile beraber devletin engelli açığıda büyüdü. Bu açık engelliler için umut oldu. Milyonlarca engelli devletten bu açığın bir an önce kapanması için destek bekliyor.

2016 yılında  1 atamada atama yapılacak kişi sayısı 6000 di.. Engelliler bu sayının en az iki katına çıkartılarak 12.000 kişi olmasını bekliyor. EKPSS 2016 ile 1.,2 ve 3 atamalarda memur olacak engelli memur aday sayısının arttırılarak açığın kapatılması talebini iletmek  aşağıdaki adreste yer alan mail adreslerine ilgili maili kopyala/yapıştır yaparak gönderebilirsiniz.

………………………………………….. Sayın Vekilim 15 temmuz 2016  darbe girişiminden sonra alınacak memurlar ile beraber engelli memur sayısınında artmasını bekliyoruz. 2016 EKPSS ile atanacak memur sayısının artması ülkemizde oluşan huzur ortamının artarak devam etmesi için çok önemlidir. Sizden vekilimiz olarak bu konu  EKPSS 2016 da atanacak memur sayısının arttırılması konusunda destek rica ediyor, bilginize sunuyorum. Saygılarımla, Ad, Soyad …………………………………………. Mail Adresleri https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/mv_e_posta_sd.uye_e_posta  

Sen de Bir Yorum Yazabilirsin

Yorum Bırak
Lütfen adınızı giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.