Otobüs Biletlerinde Engelli İndirimleri 2016

0
44

Otobüs Biletlerinde Engelli İndirimi

Şehirlerarası yolculuklarda engellilere belli oranlarda indirim sağlanmaktadır. Bu yazımızda Otobüs biletlerinde engelalilere yapılan indirimleri inceleyeceğiz.  Makaleyi tamamen Okuduğunuz zaman engelli indirim oranları ve bilet alımı hakkında bilgi sahibi olacaksınız 

Engelli indirim oranı firmalara göre farklılık gösterse de genel olarak tüm firmalar tarafından yapılmaktadır. 

Efe Tur Engelli İndirimi

Efe Tur İstanbul Ankara İzmir ve daha birçok ile karşı bu seferler düzenlemektedir.  Bu seferlerin hemen hemen hepsinde engelli indirimi uygulanmaktadır. Efe tur engelli indirimi % 25-%30 olarak  fiyat indirimi şeklinde yapılıyor.
Efe tur engelli indiriminden yararlanmak için engelli raporu Başbakanlık engelli kartının gösterilmesi yeterlidir.

Kamil Koç Engelli İndirimi

Kamil Koç engelli indirimi İstanbul Ankara Bursa İzmir Adana Afyon Ağrı Aksaray Alanya gibi birçok ile karşılıklı seferler de uygulanmaktadır Kamil Koç engelli indirimi yüzde 30 düzeyindedir Kamil Koç firmasının alacağınız biletlerde engelli indirimi istediğiniz takdirde Siz de engelli raporu Başbakanlık engelli kartı ya da engelli olduğunuzu gösterir herhangi resmi bir belge istenir. Kamil Koç otobüslerinde her sefer için 2 engelli yolcu kontenjanı bulunmaktadır. 

Metro Turizm engelli indirimi

 Metro Turizm İstanbul Ankara İzmir Adana Antalya Eskişehir Konya Mersin ağrı Afyon Batman ve daha onlarca ile karşılıklı otobüs seferleri düzenlemektedir.
Metro Turizm yüzde 30 oranında engelli indirimi uygulanmaktadır. 

Engelli Otobüs Bileti Nereden Alınır?

engelli otobüs biletleri firmaların çağrı merkezleri ya da internet üzerinden alınamamaktadır.  biletleri firmaların satış noktalarından engelli kartı engelli raporu veya engelli olduğunuzu gösterir resmi bir belge ile almalısınız.

İndirim Verilmezse İtiraz Nereye Yapılır.
Eğer indirim verilmez ise, Alo 183 engelli hattını arayarak hakkınızı arayabilirsiniz.

 

Sen de Bir Yorum Yazabilirsin

Yorum Bırak
Lütfen adınızı giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.