FB Pixel b // NaN : if a or b is an illegal date // NOTE: The code inside isFinite does an assignment (=). return ( isFinite(a=this.convert(a).valueOf()) && isFinite(b=this.convert(b).valueOf()) ? (a>b)-(a -1){ kural = data[ro]; }else{ msg = "Hesaplama Yapılamıyor!
Hesaplama işleminin doğru bir şekilde yapılabilmesi için lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz ve rapor oranınızı sigorta başlangıç tarihinize dikkat ederek seçiniz."; return; } var tamamlanacakAy = kural[0] * 12 + kural[1]; var tamamlanacakGun = kural[2]; var gecensure = gecenSure(new Date(), sigortaBaslangic); var gecenGun = gecensure[0]; var gecenAy = gecensure[1]; var gecenYil = gecensure[2]; var dogumTarihineGore; var emeklilikTarihi; var dtyil = dogumTarihi.getFullYear(); var dtay = dogumTarihi.getMonth(); var dtgun = dogumTarihi.getDate(); var yil = (new Date()).getFullYear(); var ay = (new Date()).getMonth(); var gun = (new Date()).getDate(); if (primGunSayisi >= tamamlanacakGun){ if (gecenAy >= tamamlanacakAy){ if ((dtay > ay) || (dtay == ay && dtgun > gun)){ //bu sene, önümüzdeki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan " + dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + yil + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; }else{ // gelecek seneki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil+1, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan "+ dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + (yil + 1)+ " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } }else{ // yil ve ay tamamlanmalı var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; if (ay + kalanAy >= 12){ emeklilikTarihi = new Date(yil+kalanAy/12, ay+kalanAy%12, gun); }else{ emeklilikTarihi = new Date(yil, ay + kalanAy, gun); } if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını tamamlamışsınız fakat " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + " ay"; } msg += "lık hizmet süresini henüz tamamlamamışsınız.
Bu süreyi tamamladığınız taktirde doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız." } }else{ // gün tamamlanmalı // ay ve yıla bakılmalı var kalanGun = tamamlanacakGun - primGunSayisi; var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; var ny, na, ng; ny = yil + Math.floor(kalanAy / 12); na = ay + kalanAy % 12; if (na >= 12) { na -= 12; ny += 1; } ng = gun; emeklilikTarihi = new Date(ny, na, ng); if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emekliliği hak etmek için " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + "ay"; } msg += "lık hizmet süresini ve " + kural[2] + " günü tamamlamanız gerekiyor.
Kalan " + kalanGun + " günlük hizmet süresini tamamlamanız durumunda doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } document.getElementById("result").innerHTML = msg; } Panik Atak Nedir? Tedavisi var mı? | Engelli Bilgi
Hastalıklar

Panik Atak Nedir? Tedavisi var mı?

Panik Atak

Panik atak rahatsızlığı psikolojik bir hastalıktır. Genelde kişi kendisine sürekli zarar geleceği düşüncesi ya da o an için bir krize gireceği düşüncesine yakalanır. Bu hastalarda eğer çocuk sahibi iseler, çocuklarına bir zarar geleceği korkusu, ölüm korkusu, evde yangın deprem gibi doğal felaketlere yakalanacağı hissi gibi çeşitli düşünceler sapkınlık düzeyinde görülür.

Panik hastası ani ve şiddetli biçimde tepki vererek krize girebilir. Panik Atak hastasının bu krizlerine Panik Atak Krizi denmektedir. Bu krizler bazen hastanın kendisine ya da yakınlarına şiddet uygulamasına ve zarar vermesine sebep olabilir.

İnsanların tümü hayatlarının bir bölümünde 1 ya da 2 kez bu tarz panik atak krizlerine girmektedirler. Bir çok panik atak hastası hasta olduğunu kabuk etmekte zorlanmaktadır

Panik Atak Tedavisi 

Öncelikle belirtilmesi gerekir ki bu hastalık % 100 tedavi edilebilmektedir. İlaç tedavisi ile psikolog desteği ile hastalar tedavi edilmektedir. Bu hastalığın tedavisinde en önemli süreç, ilaçları bırakmamak ve tedaviyi aksatmamaktır. Çünkü alınan ilaçlar eğer bir süre sonra bırakılırsa verdikleri yarar ve iyileşme sıfıra inmektedir. İlaçlara tekrar başlansa bile Kişi tedaviye baştan başlamış gibi olacağı için tedavi süresi uzamakta ve tedavi gittikçe zorlaşmaktadır.

Panik Atak Belirtiler Nelerdir?

Hızlı kalp atışları, gözlerde büyüme, aşırı sinir ve stress hali, alınganlık ve diğer kişinin yaşam tarzıyla ters hareketler yapması panik atak hastalığının belirtisi olabilir. Örneğin çok uysal bir kişinin son günlerde asabileşmesi buna örnek olarak verilebilir.

Panik Atak Hastalığı Tekrar Eder mi ?

Panik Atak hastalığı tekrarlayabilen bir hastalıktır, kendisinde bu tarz şikayet olan hastalar zaman zaman kontrollerini devam etmeli ve doktor kontrollerini bırakmamalıdırlar.

Sağlıkla Kalın,

Serdar Solmaz

Yorum Ekle

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.