FB Pixel b // NaN : if a or b is an illegal date // NOTE: The code inside isFinite does an assignment (=). return ( isFinite(a=this.convert(a).valueOf()) && isFinite(b=this.convert(b).valueOf()) ? (a>b)-(a -1){ kural = data[ro]; }else{ msg = "Hesaplama Yapılamıyor!
Hesaplama işleminin doğru bir şekilde yapılabilmesi için lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz ve rapor oranınızı sigorta başlangıç tarihinize dikkat ederek seçiniz."; return; } var tamamlanacakAy = kural[0] * 12 + kural[1]; var tamamlanacakGun = kural[2]; var gecensure = gecenSure(new Date(), sigortaBaslangic); var gecenGun = gecensure[0]; var gecenAy = gecensure[1]; var gecenYil = gecensure[2]; var dogumTarihineGore; var emeklilikTarihi; var dtyil = dogumTarihi.getFullYear(); var dtay = dogumTarihi.getMonth(); var dtgun = dogumTarihi.getDate(); var yil = (new Date()).getFullYear(); var ay = (new Date()).getMonth(); var gun = (new Date()).getDate(); if (primGunSayisi >= tamamlanacakGun){ if (gecenAy >= tamamlanacakAy){ if ((dtay > ay) || (dtay == ay && dtgun > gun)){ //bu sene, önümüzdeki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan " + dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + yil + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; }else{ // gelecek seneki doğum gününde emeklilikTarihi = new Date(yil+1, dtay, dtgun); msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını ve hizmet süresini tamamlamışsınız.
Doğum gününüz olan "+ dtgun + "/" + (dtay+1) + "/" + (yil + 1)+ " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } }else{ // yil ve ay tamamlanmalı var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; if (ay + kalanAy >= 12){ emeklilikTarihi = new Date(yil+kalanAy/12, ay+kalanAy%12, gun); }else{ emeklilikTarihi = new Date(yil, ay + kalanAy, gun); } if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emeklilik için gerekli prim gün sayısını tamamlamışsınız fakat " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + " ay"; } msg += "lık hizmet süresini henüz tamamlamamışsınız.
Bu süreyi tamamladığınız taktirde doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız." } }else{ // gün tamamlanmalı // ay ve yıla bakılmalı var kalanGun = tamamlanacakGun - primGunSayisi; var kalanAy = tamamlanacakAy - gecenAy; var ny, na, ng; ny = yil + Math.floor(kalanAy / 12); na = ay + kalanAy % 12; if (na >= 12) { na -= 12; ny += 1; } ng = gun; emeklilikTarihi = new Date(ny, na, ng); if ((emeklilikTarihi.getMonth() > dtay) || emeklilikTarihi.getMonth() == dtay && emeklilikTarihi.getDate() > dtgun){ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear() + 1, dtay, dtgun); }else{ dogumTarihineGore = new Date(emeklilikTarihi.getFullYear(), dtay, dtgun); } msg = "Emekliliği hak etmek için " + kural[0] + " yıl"; if (kural[1] > 0){ msg += ", " + kural[1] + "ay"; } msg += "lık hizmet süresini ve " + kural[2] + " günü tamamlamanız gerekiyor.
Kalan " + kalanGun + " günlük hizmet süresini tamamlamanız durumunda doğum gününüz olan " + dogumTarihineGore.getDate() + "/" + (dogumTarihineGore.getMonth()+1) + "/" + dogumTarihineGore.getFullYear() + " tarihinde emekliliği hak etmiş olacaksınız."; } document.getElementById("result").innerHTML = msg; } Sülük Tedavisi | Engelli Bilgi
Alternatif Tedaviler

Sülük Tedavisi

Sülük Tedavisi ve Yararları

Sülük tedavisi çok bilinmese de yüzyıllardır uygulanan alternatif tıp tedavi yöntemlerinden biridir. Toplumlar modern tıp kavramı çıktıktan sonra, alternatif tedavi yöntemlerini yardımcı tedavi olarak kullanmaya başladılar. Diğer alternatif yöntemlerini merak ediyorsunuz Alternatif Tıp Tedavi Yöntemleri kategorimizi incelemenizi öneririz.

Sülük Tedavisi Nedir

Sülük tedavisi insanlar arasında sülük canlısının kirli kanı emerek, temizlemesini ve vücudu rahatlatması olarak bilinir. Oysa bu tamamen efsanedir. Çünkü sülüklerin tedavisini sağlayan güç kanı emmeleri değil, emerken vücuda verdikleri çok yararlı salgıdır. Sülük tedavisi Türkiye’de olduğu gibi dünyada da aktif şekilde kullanılıyor. İngilizlerin bu tedavi yöntemi için sülükler “Canlı Eczane” demeleri boşuna değildir.

Sülüğün Salgıladığı Sıvı ve Özellikleri

Sülük kirli kanı emerken vücuda çok yararlı bir sıvı enjekte eder. Bu sıvı bir çok hastalığa iyi gelmekle beraber en bilinen yararları, aşağıdaki gibidir

Sülüğün salgısı ana olarak Hirudin ve Calin maddelerini barındırır ve bu maddeler kanın:

– pıhtılaşmasını engelleyici (antiagregan),

– oluşmuş pıhtıyı eritici (fibrinolitik),

– ağrı kesici (analjezik-antiromatizmal),

– mikrop öldürücü (antibakteriyel),

– tansiyon dengeleyici (antihipertansif),

– kas gevşetici (miyorelaksan),

– bağışıklık sistemini düzenleyici (immun modülatör),

– stres giderici (anksiyolitik) etkilere sahiptir.

Sülük Tedavisi Nasıl Yapılmalıdır ?

Sülük tedavisi alternatif bir tedavi yöntemi olduğu için uygulama yapan doktor sayısı çok azdır. Evde kendi kendinize yapma imkanı olsa da yine internette araştırarak bu işin yapan uzman kişilerle irtibata geçmek, sülük tedavisinin verimli olması ve sağlığınızın tehlikeye girmemesi için gereklidir. Sülük tedavisi ciddiye alınması gereken ve gerçekten sonuçları mucize denebilecek kadar olumlu olan bir tedavi yöntemidir

Serdar Solmaz

Yorum Ekle

Click here to post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.